Dnes je pondělí 15. srpna 2022., Svátek má Hana
Počasí dnes 16°C Polojasno
Zpravodajství

Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu

Tiscali.cz 14. 8. 2022
Na Tchaj-wan dnes dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými představiteli, mimo jiné s prezidentkou Cchaj Jing-wen. Čína považuje návštěvu za projev nezájmu o stabilitu regionu a za zasahování do vnitřních záležitostí.
Zpravodajství

ANO otevřeným dopisem požádá Fialu o výměnu ministra vnitra Rakušana

Tiscali.cz 14. 8. 2022
Poslanecký klub opozičního hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. V pořadu Partie Terezie Tománkové v CNN Prima News to řekla šéfka klubu Alena Schillerová. Vyvolání hlasování o nedůvěře kabinetu ve sněmovně nevyloučila.
Zpravodajství

Ekologičtí aktivisté zalili golfové jamky betonem

Tiscali.cz 14. 8. 2022
Ekologičtí aktivisté v jižní Francii zabetonovali na hřištích v okolí Toulouse golfové jamky na protest proti výjimkám z omezení na spotřebu vody, které v době extrémního sucha platí pro golfová hřiště.
Magazín

Nejíte kapry? Tak je prostě přejmenujeme!

Tiscali.cz 14. 8. 2022
„Copak je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně,“ říká Julie v Shakespearově dramatu Romeovi. Přesto v americkém Illinois chtějí přejmenovat invazivní druhy kapra ve snaze podnítit zájem obyvatel o jejich konzumaci. Kaprovité ryby v Illinois ohrožují říční ekosystém už desítky let, jako potravina ale nejsou mezi lidmi populární.
Tip na výlet

Německé cyklistické klasiky i méně známé cyklotrasy

red 14. 8. 2022
Bez kola by to pro mnohé nebyla ta správná letní dovolená. Ze sedla si užijete přírodu, poznáte nová místa i kulturu pěkně z blízka a rozhýbete tělo. Ať už jde o požitkářské, kulturní nebo dálkové cyklotrasy, kterých je v Německu na 250, každá skrývá nějakou zajímavost! Na cestě potěší také ubytování všech kategorií vhodné pro cyklisty.
Sport

Česká hokejová dvacítka prohrála s domácí Kanadou a na MS poprvé nebodovala

Tiscali.cz 14. 8. 2022
Česká hokejová dvacítka podlehla na mistrovství světa v Edmontonu domácí Kanadě 1:5, ve třetím vystoupení na turnaji podruhé prohrála a poprvé nebodovala. Se čtyřmi body zůstávají svěřenci trenéra Radima Rulíka v základní skupině A třetí. K jistotě postupu do čtvrtfinále potřebují, aby buď Slovensko nevyhrálo v základní hrací době nad Finskem, či získali alespoň bod s Lotyšskem. S ním se utkají o půlnoci na pondělí SELČ.
Zpravodajství

Ukrajina cílí na ruské okupanty ostřelující jadernou elektrárnu

Tiscali.cz 13. 8. 2022
Ukrajina si bere na mušku ruské vojáky, kteří ostřelují okupovanou Záporožskou jadernou elektrárnu, nebo ji naopak využívají jako základnu, odkud střílejí na své cíle. Řekl to dnes večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zpravodajství

Snímek Světlonoc Terezy Nvotové dostal na festivalu v Locarnu cenu za nejlepší film

Tiscali.cz 13. 8. 2022
Česko-slovenský koprodukční film režisérky Terezy Nvotové Světlonoc ocenila porota soutěžní sekce Cineasti del presente (Současná kinematografie) na festivalu v Locarnu Zlatým leopardem za nejlepší film.