Dnes je pondělí 4. prosince 2023., Svátek má Barbora
Počasí dnes -12°C Skoro zataženo
Zpravodajství

Aktualizováno: Jihočeský hejtman Kuba odvolal kalamitní stav, teď hlavně odklidit sníh

Tiscali.cz 3. 12. 2023
Pokud se situace se sněhem nezhorší, jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) odpoledne nebo večer odvolá kalamitní stav v kraji, uvedl před 11:00 na facebooku. Za největší problém teď označil odklízení sněhu. Na jihočeských silnicích je dnes pouze tenká vrstva sněhu. Silničáři jezdili v noci s veškerou technikou. Proti sobotní kalamitě je situace klidná. Kalamitní stav na jihu Čech vyhlásil Kuba v sobotu ráno. Situace se zklidnila poté, co přestalo sněžit, řekl ČTK.
Ekonomika

Stát podle Skopečka musí najít mechanismus, jak kompenzovat růst cen energie

Tiscali.cz 3. 12. 2023
Stát musí najít mechanismus, jak při nárůstu cen energií nad únosnou hranici zajistit, aby podniky neztratily konkurenceschopnost a domácnosti se nedostaly do tíživé sociální situace. V diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové televize CNN Prima News to dnes řekl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS).
Magazín

Ostrov ve Skotsku, kde je udržitelnost a soběstačnost smyslem komunity

Radek Chlup 3. 12. 2023
Přestože je Eigg jedním z nejmenších ostrovů Skotska, vyznačuje se progresivním, udržitelným, ekologicky uvědomělým, a tedy inspirativním způsobem života. Žije zde soudržná a od průmyslového světa izolovaná komunita.
Zpravodajství

ANO se kvůli tzv. konsolidačnímu balíčku obrátí na Ústavní soud po Novém roce

Tiscali.cz 3. 12. 2023
Hnutí ANO se na Ústavní soud (ÚS) kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku obrátí po Novém roce. V dnešním pořadu Partie v televizi CNN Prima News to řekl místopředseda hnutí Radek Vondráček. Kritizoval mimo jiné způsob přijetí novely v Poslanecké sněmovně. Podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) není správné přenášet politické spory před soudy.
Sport

Aktualizováno: Kvůli sněhu byl odložen zápas první ligy mezi fotbalisty Zlína a Slavie

Tiscali.cz 3. 12. 2023
Kvůli sněžení a nezpůsobilé hrací ploše byl odložen dnešní zápas 17. kola první fotbalové ligy mezi Zlínem a Slavií. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže. Utkání mělo mít výkop v 18:00, náhradní termín zatím nebyl určen. Pražané už v sobotu na Moravu složitě cestovali autobusem a jejich zástupci zkritizovali vedení LFA.
Sport

Čeští fotbalisté na Euru narazí na Portugalsko s Ronaldem, Turecko a vítěze play off

Tiscali.cz 2. 12. 2023
Čeští fotbalisté vstoupí do mistrovství Evropy v příštím roce v Německu zápasem proti kontinentálnímu šampionovi z roku 2016 Portugalsku, za které hraje hvězdný kanonýr a pětinásobný vítěz Zlatého míče Cristiano Ronaldo. Dalšími soupeři ve skupině F budou Turecko a vítěz březnového play off C, jímž bude Gruzie, Lucembursko, Řecko, nebo Kazachstán.
Zpravodajství

Kandidátku SPD a Trikolory pro eurovolby povede bývalý europoslanec Petr Mach

Tiscali.cz 2. 12. 2023
Společnou kandidátku opozičního hnutí SPD a neparlamentní Trikolory pro eurovolby povede někdejší europoslanec Petr Mach (SPD), který v minulosti stál v čele Svobodných. Za ním budou na listině nynější europoslanec Ivan David (SPD) a někdejší poslankyně ODS, předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. Při dnešní celostátní konferenci hnutí SPD v Praze to novinářům oznámil jeho předseda Tomio Okamura. Cílem je podle něho získat ve volbách do Evropského parlamentu nejméně tři mandáty.
Zpravodajství

Aktualizováno: Jihočeský hejtman vyhlásil v kraji kvůli sněhu kalamitní stav; problémy jsou v celém Česku

Tiscali.cz 2. 12. 2023
Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) dnes ráno vyhlásil v kraji kvůli sněhu kalamitní stav. Jsou problémy a výluky v železniční i autobusové dopravě, vlaky mají i víc než hodinová zpoždění. Některé silnice nejsou sjízdné, jsou také výpadky proudu. V kraji napadlo místy až tři čtvrtě metru sněhu. Neprůjezdná je po nehodě kamionu silnice I/4 u Mirotic, hlavní tah z Prahy do Písku, otevřená bude kolem 20:00, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Miroslav Šupík. Jihočeští hasiči měli od rána zhruba 300 zásahů, řekl ČTK jejich mluvčí Vratislav Malý. Hejtman po 17:00 ČTK řekl, že krizový štáb kraje zatím nesvolá.