Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022., Svátek má Květoslava
Počasí dnes -1°C Oblačno
Ekonomika

Do oběhu šla dnes první mince s Karlem III.

Tiscali.cz 8. 12. 2022
V Británii se dnes dostávají do oběhu první masově vyrobené mince s podobiznou nového panovníka Karla III. Miliony mincí o hodnotě 50 pencí (14 Kč) obdržely pošty po celé zemi, uvedl server televize BBC. Mince s podobiznou zesnulé královny Alžběty II. zůstávají v platnosti.
Zpravodajství

Chorvatsko bude od ledna součástí schengenu, Rumunsko a Bulharsko mají smůlu

Tiscali.cz 8. 12. 2022
Ministři vnitra členských zemí Evropské unie dnes schválili vstup Chorvatska do schengenského prostoru. Cestující z Česka a dalších částí zóny volného pohybu budou moci do Chorvatska dojet bez hraničních kontrol od začátku příštího roku. Naopak na přijetí Rumunska a Bulharska se ministři neshodli.
Zpravodajství

Odvolaný peruánský prezident Castillo byl obviněn ze vzpoury a spiknutí

Tiscali.cz 8. 12. 2022
Bývalý peruánský prezident Pedro Castillo byl zadržen a obviněn ze vzpoury a spiknutí. Stalo se tak poté, co jej parlament jasnou většinou odvolal z funkce. Reagoval tak na jeho oznámení, že má v úmyslu zákonodárný sbor rozpustit a vyhlásit předčasné volby. Nedlouho po Castillově odvolání složila přísahu dosavadní viceprezidentka Dina Boluarteová a stala se prozatímní prezidentkou a vůbec první ženou v čele Peru.
Zpravodajství

Na googlu už smíme najít jen pravdu a nic než pravdu, rozhodl soud EU

Tiscali.cz 8. 12. 2022
Internetový vyhledavač Google musí z výsledků vyhledávání odstranit odkazy na informace, které jsou prokazatelně nepravdivé. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, podle něhož ovšem společnost sama nemusí aktivně pravdivost informací ověřovat. Přesvědčivé důkazy musí poskytnout člověk, který o vymazání konkrétního odkazu žádá.
Komerční sdělení

Co pod stromeček doporučují známé české osobnosti a influenceři?

Inzerce 8. 12. 2022 INZERCE
Blíží se Vánoce a stále nevíte, čím své blízké obdarovat? Zeptali jsme se českých známých osobností. Zpěvačka Monika Bagárová doporučuje sluchátka, akrobatický letec Martin Šonka hodinky a bloger Milan Bez Mapy zase notebook. Fotograf Lukáš Kimlička zase doporučuje telefon, který fotí nadprůměrně dobře. Ať už jsou členové vaší rodiny vášnivými fotografy či sportovci, vhodnými technologiemi určitě potěšíte.
Magazín

Před 296 lety prasklo tajemství ženy, která rodila králíky

Lukáš Strašík 8. 12. 2022
Falešné zprávy nejsou záležitostí poslední doby, nesmysly se šířily odpradávna. Tím hůř, pokud volovinám uvěří i renomovaní experti. Jedna z těch nejvíc do očí bijících je stará bezmála tři stovky let.
Sport

Do Síně slávy českého hokeje vstoupí Bříza, Eliáš, Moravec a novinář Procházka

Tiscali.cz 8. 12. 2022
Do Síně slávy českého hokeje budou příští týden ve středu slavnostně uvedeni bývalí hráči Petr Bříza, Patrik Eliáš, David Moravec a novinář Aleš Procházka. Počet oceněných v Síni slávy, která byla založena v roce 2008, se tak rozroste na 146 členů.
Zpravodajství

Putin: Rusko bude bránit své zájmy všemi prostředky, hrozba jaderného konfliktu roste

Tiscali.cz 7. 12. 2022
Rusko je v případě potřeby připraveno bránit své zájmy všemi dostupnými prostředky, prohlásil na dnešním jednání ruské rady pro lidská práva prezident Vladimir Putin. Varoval, že narůstá hrozba jaderného konfliktu. Rusko podle něj nemělo jinou možnost, než se v únoru uchýlit k vojenské intervenci poté, co prozápadní Ukrajinci sami v roce 2014 zahájili „válku“ a začali utlačovat obyvatele Donbasu. Polští nacionalisté sní o záboru západní Ukrajiny a jediným garantem její celistvosti a suverenity může být Rusko, tvrdil dnes také bez konkrétních důkazů ruský prezident.