Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 0°C Polojasno
Zpravodajství

Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael

Tiscali.cz 24. 4. 2024
Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun). Píší to zahraniční agentury. Zákon ještě musí podepsat americký prezident Joe Biden, který oznámil, že tak učiní během dnešního dne. Americkému Senátu za schválení významné pomoci poděkoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Výsledek hlasování přivítal Izrael, Čína kritizuje pomoc Tchaj-wanu.
Zpravodajství

Exšéf bulvárního listu u soudu popsal tajnou spolupráci s Trumpovou kampaní

Tiscali.cz 24. 4. 2024
Bývalý vydavatel bulvárního listu National Enquirer dnes u newyorského soudu popsal porotě, jak před prezidentskými volbami roku 2016 pomáhal úspěšné kampani Donalda Trumpa, mimo jiné potlačováním tvrzení o jeho nevěře. Tato "vysoce důvěrná" spolupráce podle něj vzešla ze schůzky s Trumpem v srpnu 2015. Deník The New York Times (NYT) hodnotil svědectví jako problematické pro bývalou hlavu státu.
Zpravodajství

České firmy by většinou uvítaly zavedení eura, ukázal průzkum Deloitte

Tiscali.cz 24. 4. 2024
České firmy by většinou uvítaly zavedení společné evropské měny v Česku. Za výhodu eura považují zejména odstranění kurzového rizika a snížení transakčních nákladů. Jako rizikovou naopak vnímají společnou měnu z pohledu možného ručení za dluhy jiných států eurozóny. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte mezi českými podniky, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
Zpravodajství

Británie podle Sunaka uvede zbrojní průmysl do válečného režimu

Tiscali.cz 24. 4. 2024
Britská vláda uvede zbrojní průmysl do válečného režimu, řekl dnes britský premiér Rishi Sunak při návštěvě Varšavy na tiskové konferenci s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem. Sunak také oznámil, že Británie do roku 2030 zvýší výdaje na obranu na nejméně 2,5 procenta HDP ze současných asi 2,3 procenta HDP.
Zpravodajství

Památník v Letech měl podle premiéra Fialy vzniknout mnohem dříve

Tiscali.cz 24. 4. 2024
Památník v Letech na Písecku měl podle premiéra Petra Fialy (ODS) vzniknout mnohem dříve. Stát však podle něj dlouho otálel s výkupem pozemků od majitelů vepřína, který stál v místech koncentračního tábora pro Romy. Fiala to dnes řekl při slavnostním otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů v Letech.
Zpravodajství

Londýnský bar čelí nečekanému náporu hostů, zpívá o něm Taylor Swiftová

Jiří Rilke 23. 4. 2024
Londýnský bar The Black Dog v posledních dnech čelí enormnímu a nečekanému náporu hostů. V nejnovějším albu populární americké zpěvačky Taylor Swiftové se totiž objevila píseň zmiňující bar toho jména. Fanoušci si to vyložili po svém a podnik na jihozápadě britské metropole vzali útokem, píše The Standard.
Zpravodajství

USA rychle pošlou Kyjevu zbraně a protivzdušnou obranu, řekl Biden Zelenskému

Tiscali.cz 23. 4. 2024
Spojené státy urychleně poskytnou Ukrajině významné balíky vojenské pomoci, jakmile americký Senát po Sněmovně reprezentantů schválí uvolnění dodatečných peněz na tento účel. Podle Bílého domu o tom dnes Joe Biden ujistil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Bidenův úřad zároveň informoval, že americký prezident o podpoře Kyjeva hovořil také s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.
Zpravodajství

Státní zástupce obžaloval bývalého kancléře Mynáře, jde o dotaci na penzion

Tiscali.cz 23. 4. 2024
Státní zástupce podal obžalobu na bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře kvůli dotaci na přestavbu penzionu v Osvětimanech. ČTK to řekl mluvčí krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Mynáře žalobce obžaloval z dotačního podvodu a z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Dotaci 5,99 milionu korun získala Mynářova společnost Clever Management před 13 lety, později úřady konstatovaly, že o peníze žádala neoprávněně. Dotaci firma loni vrátila. Mynář v reakci pro ČTK vyjádřil přesvědčení, že v řízení před soudem bude mít prostor pro svoji obhajobu. Obvinění označil za účelové.