Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 1°C Smíšené přeháňky

Články autora

Tiscali.cz

Zpravodajství

Rusko opět ohrožují německé tanky, prohlásil Putin k výročí vítězství u Stalingradu

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že jeho zemi „opět“ ohrožují německé tanky. Tato slova zazněla během proslovu ve Volgogradu u příležitosti 80. výročí vítězství Sovětského svazu v bitvě u Stalingradu nad armádou nacistického Německa.
Zpravodajství

S Kalou a Vondráškem dnes Pavel probíral ochranku a audit na Hradě

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Auditu v Kanceláři prezidenta republiky, kontroly na Hradě a ochranka prezidenta byla hlavní témata, o nichž dnes nově zvolený prezident Petr Pavel jednal s policejním prezidentem Martinem Vondráškem a s prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Miloslavem Kalou.
Sport

Miroslav Pelta u soudu znovu popřel, že ovlivňoval rozdělení sportovních dotací

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta dnes u soudu znovu popřel obvinění, že ovlivňoval rozdělování sportovních dotací z ministerstva školství. Řekl, že v policejních odposleších jen nezávazně „žvanil“. Zdůraznil, že s žádným žadatelem o dotaci nejednal a s žádným si nedohadoval protislužbu. Soud původně Peltovi uložil šestileté vězení, pětiletý zákaz činnosti ve vedení korporací a pětimilionový peněžitý trest. Odvolací senát ale verdikt zrušil, a proto se kauza řeší znovu.
Ekonomika

EU chystá další sankce; rozežírají ruskou ekonomiku jako rez, tvrdí von der Leyenová

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vybídl Evropskou unii k přijetí ještě tvrdších opatření proti Rusku, které téměř před rokem napadlo jeho zemi. O novém balíku sankcí dnes jednal s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Sankční tažení EU proti Rusku „mírně zpomalilo“ a mělo by znovu zrychlit, uvedl Zelenskyj na společné tiskové konferenci. EU podle šéfky EK počítá s přijetím sankcí proti Moskvě na výročí vpádu ruských vojsk na Ukrajinu.
Zpravodajství

Po Prchalovi končí v Babišově týmu i dlouholetá spolupracovnice Bartha a mluvčí Vořechovský

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Po marketérovi Marku Prchalovi ukončí spolupráci s hnutím ANO i dlouholetá spolupracovnice expremiéra a neúspěšného prezidentského kandidáta Andreje Babiše Tünde Bartha a jeho mluvčí Vladimír Vořechovský.
Zpravodajství

Aktualizováno: NATO by podle Petra Pavla mělo uvažovat o dodávkách stíhaček Ukrajině

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Státy Severoatlantické aliance by měly uvažovat o dodávkách stíhaček Ukrajině, prohlásil nově zvolený český prezident, generál ve výslužbě a bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel.
Zpravodajství

Čína vyzvala ke zrušení chystané cesty Pekarové Adamové na Tchaj-wan

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Čína dnes označila plánovanou návštěvu předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové na Tchaj-wanu za nesprávné rozhodnutí a vyzvala k jejímu zrušení. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínské ministerstvo zahraničí. Pekarová Adamová reagovala vyjádřením, že cesta je rozhodnutím předsedkyně sněmovny suverénní země.
Sport

Pastrňák byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem měsíce ledna v NHL

Tiscali.cz 2. 2. 2023
Český hokejový kanonýr David Pastrňák z Bostonu byl zvolen druhou hvězdou měsíce ledna v NHL. Šestadvacetiletý odchovanec Havířova během něj stihl nasbírat ve 14 zápasech 21 bodů za 13 branek a osm asistencí. Druhým nejlepší hráčem byl Pastrnák vyhlášen v této sezoně už i za říjen.