Dnes je neděle 7. března 2021., Svátek má Tomáš
Počasí dnes -6°C Polojasno

Články autora

Tiscali.cz

Magazín

Francouzská delikatesa je v ohrožení. Zavřené restaurace decimují chovy šneků

Tiscali.cz 6. 3. 2021
Když vrcholila sezóna, burgundští chovatelé šneků měli často problém uspokojit poptávku. Nyní, po roce pandemie je většina z nich na pokraji krachu - restaurace jsou zavřené, veletrhy a farmářské trhy zrušené, a na farmách se jim tak hromadí přepravky neprodaných hlemýžďů. Na pomoc státu se spolehnout nemohou, většina z nich na ni nemá šanci dosáhnout.
Zpravodajství

V březnu dorazí přes milion dávek vakcíny, mohlo by se zmírnit omezení pohybu

Tiscali.cz 5. 3. 2021
V březnu má do České republiky dorazit přes milion dávek vakcíny proti covidu-19, z toho zhruba 700 000 od společností Pfizer/BioNTech. V dubnu mají přijít celkově dva miliony dávek, řekl na dnešní tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný.
Zpravodajství

Americká sněmovna schválila volební reformu a zákon George Floyda

Tiscali.cz 5. 3. 2021
Demokratická většina v americké Sněmovně reprezentantů ve středu večer schválila dva návrhy zákonů, které by mohly zásadně změnit volební právo a fungování policie.
Zpravodajství

Co bude za tři týdny? Rozvolňovat se nebude, žádný další plán Babiš nesdělil

Tiscali.cz 5. 3. 2021
Lidé by podle premiéra Andreje Babiše neměli počítat s rozvolněním protiepidemických opatření po ukončení nynějších omezení.
Zpravodajství

Aktualizováno: Systém veřejné správy napadli hackeři

Tiscali.cz 5. 3. 2021
Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib, data magistrátu podle něj nebyla poškozena.
Zpravodajství

Aktualizováno: Novou hlavní hygieničkou bude od poloviny března Pavla Svrčinová

Tiscali.cz 4. 3. 2021
Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedla dnes Česká televize s odvoláním na premiéra Andreje Babiše. Nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou vystřídá Svrčinová podle premiéra v polovině března.
Sport

Barcelona, Real a další španělské kluby musejí vrátit státní podporu, rozhodl soud

Tiscali.cz 4. 3. 2021
Evropský soudní dvůr rozhodl, že španělské fotbalové kluby FC Barcelona, Real Madrid, Bilbao a Pamplona neoprávněně využívaly daňové výhody od španělské vlády. Důvodem k podpoře byl fakt, že byly z hlediska daní brány jako neziskové organizace. Podle čtvrtečního rozhodnutí musejí státní pomoc vrátit, což činí několik milionů eur.
Zpravodajství

Babiš chce úřední maturitu, podle odborníků o ní ale má rozhodovat ministr školství

Tiscali.cz 4. 3. 2021
O případných úpravách v maturitách by podle školských asociací a spolků neměl rozhodovat předseda vlády, ale ministr školství (MŠMT) s odborníky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma