Zemřel aligátor, jehož podle legendy vlastnil Hitler. Bylo mu 84 let

GALERIE - Magazín autor: luk

V úctyhodném věku 84 let uhynul o víkendu v moskevské zoo aligátor Saturn. Podle legendy patřil nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi.

Aligátor Saturn

Aligátor Saturn , zdroj: Profimedia.cz

Aligátor severoamerický Saturn se vylíhl v USA zřejmě v roce 1936 a skončil v berlínské zoo. Během bombardování města v listopadu 1943 ale utekl a potloukal se bůhvíkde, než ho v roce 1946 našli britští vojáci a darovali Sovětskému svazu. V červenci téhož roku byl umístěn do moskevské zoo a tradovalo se, že patřil do Hitlerovy sbírky exotických zvířat.

Pro zřízence zoo byl třiapůlmetrový Saturn symbolem celé epochy a vzpomínají na něj s láskou. Vždyť zvíře za svého páníčka nemůže - ať by jím byl kdokoliv. Navíc jako jediný z krokodýlů a aligátorů v berlínské zoo přežil zásah bombou. Zřejmě jej to zocelilo natolik, že v zoo pak přestál i zákeřný útok návštěvníka kamenem. V jídle byl prý vybíravý a potrpěl si na masáže. Ale měl také svou hlavu a v minulosti několik měsíců 'protestoval hladovkou' proti stavbě nového akvária.

Tagy: zahraničí Rusko zvířata a příroda zoo nacismus dějiny a fakta zajímavosti o zvířatech zajímavosti a kuriozity aligátor

Zdroje: Profimedia.cz,vlastní