Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Příběh kuriózního přátelství

Příběh kuriózního přátelství
Kámoši jak hrom | zdroj: Profimedia

Některá přátelství dovedou překvapit, na kráse jim to však neubírá. Dikobraz Diablo a jezevčík Fig by mohli vyprávět - pokud by uměli mluvit.

Diablo přišel na svět v létě v zoo v britském Burfordu. Počátek jeho života byl však dramatický - jeho matka ho totiž odvrhla. 

Ačkoliv dikobrazí dáma Hannah dříve s mateřstvím neměla problém, trpěla patrně velkým vyčerpáním, neboť Diablo byl tak trochu překvápko. Narodil se pouhých pár měsíců poté, co Hannah přivedla na svět dvojčata, a další potomek v tak rychlém sledu byl prostě příliš. 

Opuštěný drobek tedy putoval do náhradní péče. Ujala se ho ošetřovatelka Estelle Morganová. Dikobrazí mládě krmila výživou z láhve, a když dikobraz povyrostl, překvapil všechny podruhé. 

Poté, co ho Estelle představila svému hladkosrstému jezevčíkovi Figovi, se totiž z těch dvou stali skvělí přátelé. Celé dny tráví v zahradě různými skopičinami. Samozřejmě pod dohledem, byť Estelle zdůrazňuje, že Fig k Diablovi přistupuje velice něžně. A jezevčík má též na Diabla dobrý vliv.

Zatímco dříve bylo toto - jistě vyděšené - zvířátko popudlivé a nezdráhalo se svou "adoptivní mámu" kousnout, nyní je z něj pohodář. Též pořádně vyrostl. Z třísetgramového miminka je šestitýdenní mladík, který váží téměř dva kilogramy. Dopřává si už pevnou stravu. Obzvlášť prý zbožňuje jablka a sladké brambory.

Všechno pěkné však jednou končí. Čas společných radovánek se krátí a vypiplaný dikobraz již brzy zamíří zpátky "ke svým" za jiným dobrodružstvím.

Snad se jim po sobě nebude moc stýskat.

Zdroje:
Profimedia, metro.co.uk