Dnes je úterý 26. ledna 2021., Svátek má Zora
Počasí dnes -3°C Občasné sněžení

Články autora

luk

Magazín

Píseň Last Christmas se poprvé po 36 letech dostala do čela hitparády

luk 3. 1. 2021
Zdá se to neuvěřitelné, ale píseň Last Christmas britského dua Wham! se poprvé od svého vydání v roce 1984 dostala na první příčku britské hitparády. Skladbu si v posledním týdnu právě skončeného roku stáhlo přes devět milionů lidí.
Zpravodajství

Německo zavřelo obchody, opatření zpřísňuje i Slovensko a další země

luk 16. 12. 2020
V celém Německu se kvůli nepříznivému vývoji pandemie covidu-19 zavřely školy a většina obchodů - kromě těch, které prodávají zboží každodenní potřeby. Na veřejných místech je zakázán prodej alkoholu, zaměstnavatelé mají zaměstnancům umožnit práci z domova. Opatření zpřísňují i další země.
Zpravodajství

Od pátku se v Česku zpřísní protiepidemická opatření na čtvrtý stupeň

luk 14. 12. 2020
Česko se v protiepidemickém systému PES od pátku 18. prosince vrátí - s určitými změnami - do čtvrtého (červeného) stupně přísnosti opatření. Zpřísnění oznámil po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Obchody a služby se ani ve čtvrtém stupni zavírat nebudou.
Zpravodajství

Nebýt přistěhovalců, bude nás ubývat

luk 14. 12. 2020
O 13 900 lidí na 10,71 milionu vzrostl za první tři letošní kvartály počet obyvatel České republiky. Zemřelo přitom více lidí, než se narodilo - o nárůst se postarali přistěhovalci ze zahraničí.
Zpravodajství

Zemřel John le Carré, mistr špionážního románu

luk 14. 12. 2020
Ve věku 89 let zemřel v sobotu po krátké nemoci britský spisovatel a jeden z nejznámějších autorů špionážních románů John le Carré. Spolu s Grahamem Greenem, Frederickem Forsythem a Normanem Mailerem patřil ke klasikům tohoto žánru.
Zpravodajství

Víkendový přírůstek nakažených je v Česku nejvyšší za měsíc, Německo zavře obchody

luk 13. 12. 2020
V sobotu laboratoře v Česku odhalily 3655 nakažených koronavirem, což je o víkendovém dni nejvíce od 14. listopadu. Pozitivní byla čtvrtina testů. Rizikové skóre PES stouplo k neděli o dva body na 71. Už týden zůstává ve čtvrtém (červeném) stupni rizika, pět krajů má ale skóre na úrovni pátého stupně.
Magazín

Šeredné obličeje na videokonferencích ženou lidi pod kudlu

luk 12. 12. 2020
Nikdo není ve skutečnosti tak ošklivý, jak vypadá na pasové fotografii, zní jedna z Murphyho pouček. O videokonferencích to platí dvojnásob. Pohled na sebe sama na monitoru počítače dokáže nejednoho účastníka ponouknout k tomu, aby co nejdříve něco udělal se svým vzhledem. A v krajním případě se svěřil do rukou odborníků se skalpelem.
Zpravodajství

Jestli to takhle půjde dál, PES do Vánoc zčervená

luk 10. 12. 2020
Ve středu přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za tři týdny. Pokud se situace nezlepší, zváží v pondělí vláda opětovné zpřísnění proticovidových opatření.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,170
USD 21,480 21,600
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma