Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Články autora

luk

Magazín

Jak dopadly „hladové cirkusy“ z doby, kdy lid přál Ceaušeskovi dobrou chuť?

luk 25. 1. 2023
V šest ráno se náš milovaný vůdce soudruh Ceaušescu probouzí a celé Rumunsko se probouzí s ním. V půl sedmé soudruh Ceaušescu cvičí a celé Rumunsko cvičí s ním. V sedm soudruh Ceaušescu snídá a celé Rumunsko mu přeje dobrou chuť.
Zpravodajství

Chraňme vlky, ale jen ty, co nenapadají mazlíčky von der Leyenové

luk 10. 12. 2022
Diskuse o tom, zda se mají vlci „trestat“ za to, že napadají hospodářská zvířata, dostává úplně jiný rozměr, když si taková šelma dovolí roztrhat mazlíčka šéfky Evropské komise. Pak veškerá legrace a láska k přírodě končí.
Magazín

Gina Lollobrigida v pondělí slaví 95. narozeniny

luk 4. 7. 2022
Pětadevadesáté narozeniny dnes slaví italská herečka Gina Lollobrigida. Ve své době patřila mezi nejkrásnější filmové hvězdy světa a známá je především ze snímku Římanka, Zvoník u Matky Boží nebo Fanfán Tulipán.
Magazín

Před 31 lety nám přestalo být vzájemné rady i hospodářské pomoci

luk 28. 6. 2022
Ráno vyjedem, h…o přivezem. Tak se v lidové tvořivosti vykládala zkratka Rady vzájemné hospodářské pomoci (RVHP), která přesně před 31 lety rozhodla o svém zániku.
Magazín

Nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě bude mít 100 metrů

luk 22. 4. 2022
Ve švýcarském Winterthuru poblíž Curychu vyroste během následujících let nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě. Dřevostavba vysoká 100 metrů bude součástí obytného komplexu, který navrhli architekti z dánské kanceláře Schmidt Hammer Lassen Architects (SHL).
Magazín

Trhač zubů zemřel za myšlenku nezávislosti Brazílie

luk 21. 4. 2022
Před 230 lety skončil na popravišti brazilský národní hrdina Tiradentes – jeden z předních revolucionářů, kteří prosazovali nezávislost na Portugalsku.
Magazín

Místo, kde se vaří bahno a kde ze země stoupá pára

luk 1. 3. 2022
Před 150 lety byl americký Yellowstone vyhlášen prvním národním parkem na světě. Oblast velká zhruba jako Jihočeský kraj je typická svými gejzíry, termálními prameny a unikátní přírodou.
Magazín

Slavný Putinův stůl je v Kremlu déle než Putin

luk 16. 2. 2022
Dlouhý stůl, za nímž za posměchu webových vtipálků zasedá k jednáním o Ukrajině s lídry západních zemí ruský prezident Vladimir Putin, zdaleka není tak nový, ale ani tak starý, jak by se mohlo zdát.