Policie obvinila tři lidi, prý kvůli zabíjení tygrů

AKTUALITA - Aktuality autor: šar

Po zásahu kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty obvinila v úterý policie tři lidi. Hrozí jim až pět let vězení, řekla Jitka Bojanovová z Okresního státního zastupitelství Česká Lípa. Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách. Dle serveru Lidovky.cz se kauza týká zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

"Tři lidé byli zadrženi a obviněni, zatím k žádnému dalšímu posunu nedošlo, protože věc v současné chvíli ještě zpracovává policie, která je buď propustí, nebo podá státnímu zástupci návrh na uvalení vazby," řekla Bojanovová. Další informace k případu sdělit odmítla s odkazem na tiskovou konferenci, která bude ve středu v Praze.

Podle českolipské policejní mluvčí Ivany Balákové stále v případu probíhají úkony trestního řízení. "Nebudeme je specifikovat, až na té tiskové konferenci," doplnila.

Na vyšetřování případu se vedle celníků a policie podílí také Česká inspekce životního prostředí, protože kauza se podle mluvčí Generálního ředitelství cel Hany Prudičové týká porušení mezinárodní úmluvy CITES.

Podle serveru Lidovky.cz zasahovali policisté v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši. Do nelegálního prodeje speciálně upravených pokrmů z tygřích kostí byli údajně zapojeni i zástupci vietnamské komunity. Zasahovali také v Zooparku Bašť, který provozuje Ludvík Berousek stejně jako zoopark v Doksech na Českolipsku. Ten byl v úterý pro veřejnost normálně otevřený.

Tagy: Česko domácí policie ČR zvířata a příroda zločiny a kriminalita

Zdroje: ČTK