Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

Tučňák s vizáží britského premiéra jde svým kolegům pěkně na nervy

Tučňák s vizáží britského premiéra jde svým kolegům pěkně na nervy
Tučňák královský, který svým "účesem" připomíná britského premiéra Borise Johnsona | zdroj: Profimedia.cz

Zvířectvo si s nějaký bojem proti rasismu a diskriminaci nijak extra hlavu neláme. Když se do tučňáčí kolonie vetře jedinec, který vypadá jinak než všichni ostatní, nota bene jako britský ministerský předseda, nemůže se divit, že se mu všichni vyhýbají obloukem.

Ke kolonii tučňáků oslích na Falklandských ostrovech se jednoho krásného dne přidal ztracený tučňák královský. Připlul bůhvíodkud a k rozeznání od ostatních je na první pohled: Se svou blonďatou kšticí nápadně připomíná britského premiéra Borise Johnsona, případně amerického exprezidenta Donalda Trumpa.

Vědci zkoumají, proč se tento jedinec přidal ke kolonii jiného druhu 8000 kilometrů od svého domova mezi Novým Zélandem a Antarktidou. Fotograf a přírodovědec David Higgins je přesvědčen o tom, že zbloudilé zvíře sem muselo po moři cestovat několik měsíců. Podle všeho se Boris ztratil při honbě za kořistí a nepochybně byl velmi překvapen, když na břehu našel úplně jiné tučňáky, než jaké znal: Všichni holohlaví. Tedy přinejmenším z jeho pohledu.

S novými kolegy si asi příliš do oka nepadli, domorodci si od vlasatého vetřelce drží náležitý odstup. Královští tučňáci totiž dokážou být velmi agresivní, upozorňuje Higgins. A dodává, že Boris zřejmě měl tendenci je komandovat a buzerovat. A na to si asi nepotrpí ani tučňáci.

profimedia-0592098732 Tučňáci oslí si od vetřelce "Borise Johnsona" drží náležitý odstup | zdroj: Profimedia.cz

To ten skutečný Boris Johnson asi bude doma teď trochu oblíbenější. V pondělí totiž představil čtyřetapový plán postupného uvolnění koronavirových restrikcí, což podle něj umožnila mimo jiné úspěšná očkovací kampaň, kdy alespoň první dávku vakcíny proti covidu-19 dostala ve Velké Británii asi čtvrtina populace. Po představení plánu v zemi prudce stoupl počet rezervací mezinárodních dovolených a letenek.

Zdroje:
Profimedia.cz, The Sun

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,010 26,110
USD 21,320 21,460
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma