Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Sháníte brigádu na léto? Přivydělejte si raději chytrými úsporami

Sháníte brigádu na léto? Přivydělejte si raději chytrými úsporami
zdroj: ThinkStock

Prázdniny nebývají jen časem lenošení a pohody někde u vody. Někdo si dovolenou vyčerpal v zimě, jiní žádnou nedostali a řada z nás tráví léto prací na brigádě. Ať už se chystáte čepovat pivo a limo někde na festivalu nebo vás čeká zalévání kytek v bytě šťastných dovolenkářů, co byste řekli pár tisícům za pár kliknutí?

A nebojte, není řeč o žádné „práci z domova“, ze které se vyklube v lepším případě ubíjející počítačová rutina a v horším rovnou nějaké šméčko. Těch pár tisíc z brigády snadno získáte jednoduchou návštěvou internetového srovnávače energií.

Je totiž až s podivem, kolik peněz lidem utíká kvůli nevýhodným smlouvám na elektřinu nebo plyn. Říkáte si, jak najít výhodnější nabídku? Na zmiňovaném srovnávači: Srovnam.cz nabízí okamžitý přehled cen všech dodavatelů energií pro vaše odběrné místo.

Nemusíte přitom zadávat svou přesnou adresu nebo jakékoli další osobní údaje – stačí obyčejné PSČ a potom už jen výše stávajících záloh nebo třeba jen odhad toho, kolik elektřiny či plynu doma spotřebujete. Srovnam.cz na základě těchto údajů vypíše přehlednou tabulku, ze které okamžitě vidíte nejenom ceny, nabízené dostupnými dodavateli, ale také podmínky nabízených smluv.

A na ty se rozhodně zaměřte: zdánlivě výhodná smlouva se může notně prodražit skrze různé sankce, případně vám ji dodavatel bude prodlužovat automaticky a bez upozornění, i když o to nebudete stát. Vůbec nejlepší je vybírat takové dodavatele, kteří se přihlásili k etickému kodexu Energetického regulačního úřadu – u nich máte jistotu, že s vámi budou jednat na rovinu a bez mlžení, se kterým se lze ještě dnes na trhu s energiemi setkat.

Jinak je ale změna dodavatele rutinním úkonem, jehož konkrétními kroky vás, pokud se pro změnu rozhodnete, Srovnam.cz provede. A nejde jen o to, že vám případná úspora vynahradí odměnu z brigády: získáte navíc ušetřený čas, který můžete strávit klidně na v úvodu zmiňovaném festivalu, ale jako ten, kdo se pivem nebo limonádou osvěžuje...

Zdroje: