Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Články autora

Srovnám.cz

Komerční sdělení

Jak se bránit proti „energetickým šmejdům“

Srovnám.cz 2. 7. 2018 INZERCE
Každý z vás se nejspíše setkal se situací, kdy mu u dveří zazvoní cizí člověk, představí se pod hlavičkou renomované firmy, nebo dokonce jako zástupce České obchodní inspekce a následně pronese kouzelnou větu „můžete mi ukázat vaše účty za elektřinu?“. Díky asertivitě a trikům prodávajících pak spousta lidí může souhlasit i s něčím, co je pro ně ve finále nevýhodné.
Komerční sdělení

Můžeme se těšit na transparentnější trh s energiemi?

Srovnám.cz 8. 6. 2018 INZERCE
Energetický regulační úřad (ERÚ) v květnu vydal nový Vzorový etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem. Pod tímto trochu krkolomným názvem najdete kodex, či prohlášení, jehož cílem by měla být větší férovost dodavatelů a tím pádem vyšší ochrana spotřebitele. Takoví dodavatelé by měli být vůči svým zákazníkům transparentní a vstřícní v jednání.
Komerční sdělení

Předčasné ukončení nevýhodné smlouvy s dodavatelem energií je možné. Jak na to?

Srovnám.cz 14. 5. 2018 INZERCE
Český trh s energiemi v tomto roce pravděpodobně zasáhne vlna zdražování. Trojice gigantů ČEZ, EON a Pražská energetika již oznámila zvýšení ceny elektřiny. Ostatní dodavatelé pravděpodobně nezůstanou dlouho pozadu. Někteří dodavatelé zároveň mění obchodní podmínky. Pokud se tak stane a váš dodavatel zdraží, nebo změní obchodní podmínky, máte právo bez sankcí a poplatků dodavatele vyměnit. Na plánovaném zdražení tak paradoxně můžete vydělat. Poradíme vám, jak na to.
Komerční sdělení

Velikonoční výslužka trochu jinak? Vykoledujte si místo pochutin menší poplatky za energie

Srovnám.cz 29. 3. 2018 INZERCE
Velikonoce jsou prošpikované tradicemi. Od půstu, přes beránka, až po pomlázku pro chlapce i tatínky, která má v závislosti na věku koledníka celou řadu podob. Na mladší ročníky čeká za básničku a vyšlehání odměna v podobě kraslice či čokoládového pamlsku, zatímco starší ročníky volí raději tekutou odměnu, za kterou je ale doma ve většině případů nepochválí. Co kdyby ale právě tatínkové zkusili zaběhnuté zvyky změnit a přinesli domů výslužku, za kterou dostanou pochvalu, protože z ní bude těžit celá rodina?
Komerční sdělení

Změnou dodavatele energií mohou domácnosti ušetřit tisíce korun ročně

Srovnám.cz 26. 3. 2018 INZERCE
Nedávný průzkum agentury STEM/MARK překvapivě ukázal, že Češi nevědí, jak snadné je změnit dodavatele energií, že probíhá pouze na papíře a že změnou mohou ušetřit nemalé částky. Agentura zpracovala průzkum Energetické gramotnosti obyvatel ČR za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu.
Komerční sdělení

Permanentku na lyžování můžete získat i 'zdarma'. Stačí ušetřit na energiích

Srovnám.cz 1. 3. 2018 INZERCE
Lyžování patří mezi nejoblíbenější zimní sporty u nás. A i když nás často zima zklame velikostí sněhové nadílky, v lyžařských centrech tenhle problém většinou nebývá. Jenže s každým rokem se ze zimní dovolené na lyžích stává ekvivalent dovolené u moře. Když už máte všechnu potřebnou výbavu, pořád je tu strašák v podobě cen permanentek v jednotlivých střediscích, protože ty se rok od roku zvyšují. Podívejme se na ceny jednotlivých permanentek, ale také na způsob, jak si na ně lze snadno ušetřit.
Komerční sdělení

Dodavatele plynu mění čím dál více Čechů. Ušetřit se dají tisíce

Srovnám.cz 1. 2. 2018 INZERCE
Mezi způsoby, jak ušetřit peníze každý měsíc a neztratit nic ze svého životního standardu, je změnit dodavatele elektřiny a plynu. Přichází na to stále více obyvatel České republiky, především v oblasti plynu, kde loni změnilo dodavatele téměř 230 000 zákazníků, což je o 10 % více než v roce 2016. Tento trend naznačuje, že Češi si začínají čím dál více připouštět, že změnou dodavatele se dají skutečně ušetřit nemalé peníze a přechodu od svého často historicky prvního dodavatele energií k novému se už dávno nebrání.
Komerční sdělení

Nebojte se reklamovat vyúčtování energií – můžete ušetřit spoustu peněz

Srovnám.cz 10. 1. 2018 INZERCE
Stalo se to nejspíš každému. Podíváte se na fakturu za elektřinu či plyn a částka je mnohem vyšší než jste čekali. Řada lidí udělá tu chybu, že nad tím mávne rukou, případně si slibuje, že „tentokrát už opravdu půjdu jinam“ a brzy na nesrovnalost zapomene. Vy ale nad špatnými čísly rukou nemávejte a nebojte se ozvat s reklamací, protože většinou nejde o zlou vůli ze strany dodavatele, ale nějaký druh nedopatření.