Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Počet nových případů covidu klesl i ve všední den pod tisícovku

Počet nových případů covidu klesl i ve všední den pod tisícovku
Počet případů covidu na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, zásadní ukazatel pro rozvolňování, dál klesá (Ilustrační foto) | zdroj: Profimedia

Počet pozitivních testů na koronavirus klesl i ve všední den pod tisícovku. Ve středu jich laboratoře potvrdily 777, nejméně ve všední den od loňského 7. září.

Je to zhruba o 500 méně než před týdnem, oproti úterý počet nově potvrzených případů nákazy klesl zhruba o 400.

Počet zemřelých s potvrzeným onemocněním covid-19 se blíží 30 000, ke středě jich ministerstvo od začátku epidemie eviduje 29 967. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Denní nárůsty počtu případů covidu-19 klesají postupně od začátku března, kdy dosahovaly téměř 17 000. Pod dvě tisícovky za všední den se nárůst dostal ve středu 5. května, nyní už je počet pod jedním tisícem.

O víkendech se už počty nově nakažených v posledních týdnech dostaly pod 1000, ale během víkendů se mnohem méně testuje. Počet testů za středu ministerstvo zatím nezveřejnilo. Dále klesá i denní počet zemřelých s potvrzenou nákazou. V posledních dnech umírá do 20 pacientů denně, pod padesátkou se počet drží od 29. dubna, pod stovkou od 11. dubna.

V českých nemocnicích bylo ke dnešnímu ránu volných 6183 standardních lůžek s kyslíkem, 27 procent z jejich celkového počtu. Neobsazených lůžek s umělou plicní ventilací bylo 657, tedy 29 procent.

Počet případů covidu na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, zásadní ukazatel pro rozvolňování, dál klesá. K dnešku se snížil na 58, což je o pět méně než ve středu. Z krajů jsou na tom nejlépe Karlovarský a Královéhradecký, kde připadá na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní 25 případů covidu. Naopak nejvyšší počet nových nákaz má v přepočtu Moravskoslezský kraj, a to 87, následuje Zlínský kraj s 81 případy.

Reprodukční číslo, které udává rychlost šíření epidemie, se druhý den drží na 0,79. Hodnota pod jednou ukazuje na zpomalování šíření, pod jednou je číslo R nepřetržitě od půlky dubna.

Zdroje: