Dnes je sobota 27. února 2021., Svátek má Alexandr
Počasí dnes 2°C Oblačno

OBRAZEM: John Lennon by ve středu oslavil 79. narozeniny

OBRAZEM: John Lennon by ve středu oslavil 79. narozeniny
John Lennon by se 9. října dožil 79 let | zdroj: Profimedia.cz

Devětasedmdesátileté narozeniny by ve středu oslavil člen slavných Beatles John Lennon. Legendární zpěvák, skladatel, herec, spisovatel a politický aktivista byl zavražděn 8. prosince 1980.

Po rozpadu Beatles se Lennon vydal na neméně úspěšnou sólovou dráhu a jeho písně jsou považovány za jedny z nejlepších skladeb v hudební historii. Proslavil se nejen jako všestranný umělec, ale i jako politický aktivista a bojovník za mír.

Ne náhodou se tak zvaná Lennonova zeď na pražské Kampě stala jedním ze symbolů odporu vůči komunistickému režimu v Československu. Po zavraždění Lennona v prosinci 1980 se na ní objevila kresba jeho obličeje a lidé sem psali texty Beatles a hesla o svobodě. Komunisté nechali zeď několikrát přemalovat.

Před několika dny byla zahájena její rekonstrukce, protože v poslední době čelila náporu vandalů. Řád Maltézských rytířů, který je vlastníkem zdi, tu chce udělat venkovní galerii, sprejování ale bude hlídané. Zeď bude odhalena 17. listopadu v rámci oslav 30. výročí sametové revoluce.

A jak by asi vypadal Lennon ve třiasedmdesáti letech? Podívejte se ZDE.

Zdroje:
Profimedia.cz, Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,610 21,730
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma