Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Narodila se bez rukou. Nohama hraje na violoncello i jí hůlkami

Narodila se bez rukou. Nohama hraje na violoncello i jí hůlkami
Inga se sice narodila bez rukou, ale všechny běžné úkony zvládá v pohodě nohama | zdroj: Profimedia

Studentka práv Inga Petryová zvládne zvládne nohama najíst čínskými hůlkami, nalíčit se, hrát na violoncello, nebo řídit auto. Nic jiného jí nezbývá - narodila se totiž bez rukou. 

"Mohla bych strávit zbytek života pláčem nad tím, že nemám ruce, ale rychle jsem se přes to přenesla," řekla britskému deníku Metro dvacetiletá Inga. Narodila se v Novosibirsku na ruské Sibiři bez rukou a matka ji hned po narození odložila do kojeneckého ústavu. Tam ji ve dvou letech adoptoval americký pár Daniel a Jennifer Petryovi.

O svých biologických rodičích Inga nic neví, jejich rozhodnutí jim ale nezazlívá. Ví, že se svým postižením by v Rusku měla těžký život. Zatímco její adoptivní rodiče ji vychovali tak, aby se za své postižení nikdy nestyděla. 

A Inga jim skutečně dělá radost. Se svým údělem se smířila a nohama zvládá téměř vše - obléct se, najíst se (dokonce i hůlkami!), uvařit si, řídit auto, ale i psát "ručně" i na počítači. Samozřejmostí je péče o sebe - kromě hygieny se zvládá i bezchybně nalíčit. S pomocí matky, která je muzikantkou, se dokonce naučila nohama hrát na violoncello. 

Pozitivně naladěnou dívku tak zdravotní postižení vlastně nijak výrazně neomezuje. A co nezvládne sama, s tím jí pomohou přátelé, nebo přítel Joseph, se kterým žije už rok a půl. 

"Znám jen život bez rukou. Myslím, že jsem musela trochu víc makat, abych se dostala tam, kam jsem chtěla," řekla studentka práv, která sice má protézy, ale nepoužívá je, s nohama je obratnější.

Jen se rozhodla pro snazší život přestěhovat z Atlanty do New Yorku, kde na ulici její postižení nikdo neřeší. Navíc tam má větší šanci prorazit v modelingu, což je jeden z jejích snů.

Zdroje:
Metro UK