Dnes je pondělí 20. května 2024., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 10°C Dešťové přeháňky

Je legrační animovaná postavička s dlouhým penisem vhodná pro děti?

Je legrační animovaná postavička s dlouhým penisem vhodná pro děti?
Seriál John Dillermand | zdroj: dr.dk

Dánská veřejnoprávní televize DR vyvolala rozruch svým novým animovaným seriálem pro děti o muži s nejdelším penisem na světě. Postavička nazvaná John Dillermand může například pohlavním údem provádět záchranné akce či vyvěšovat vlajky. Reakce Dánů jsou smíšené a začala debata o tom, co by programy pro děti měly, anebo neměly obsahovat.

Seriál o muži, jenž se kvůli svému penisu dostává do nejrůznějších kuriózních situací, je zaměřen na diváky ve věku od čtyř do osmi let, kteří mohou trampoty animovaného hrdiny sledovat od soboty.

Reakce dospělých Dánů jsou smíšené. Jedni pořad odsoudili, druzí ho hájí. "Je to skutečně vzkaz, který chceme vyslat dětem, zatímco jsme uprostřed velké vlny #MeToo?" reagovala například spisovatelka Anne Lise Marstrandová-Jørgensenová s odkazem na celosvětovou kampaň proti sexuálnímu obtěžování, která se nevyhnula ani Dánsku.

Christian Groes, profesor z Univerzity v Roskilde, jenž se zabývá genderovou tematikou, vidí v seriálu oslavu mužských genitálií, což by podle něj mohlo narušit rovnoprávnost mezi muži a ženami. "Zachraňuje to klasickou myšlenku patriarchální společnosti a normalizuje kulturu (sportovních) šaten... která je využívána jako omluva pro špatné chování mužů. Má to být vtipné - čili je to vnímáno jako neškodné. Ale to není," míní Groes.

Klinická psycholožka Erla Heinesenová Højstedová se naopak domnívá, že kritici pořadu možná přemýšlejí až příliš. "John Dillermand oslovuje děti a sdílí s nimi jejich způsob myšlení - a děti vnímají genitálie jako zábavné. Seriál zobrazuje muže, který je impulsivní a ne vždy se kontroluje, který dělá chyby - jako děti. Ale klíčové je, že Dillermand to nakonec udělá správně," tvrdí Heinesenová Højstedová.

Psycholožka, která pracuje s dětmi, zároveň připustila, že načasování seriálu není šťastné a že pořad mohl více zachycovat rozdíly a rozmanitost lidských těl místo obřího penisu. "Ale rozhodně to není show o sexu. Předstíráním, že je, do ní promítáme názory dospělých," citoval ji server The Guardian, který připomíná, že slovo "diller" v dánském slangu označuje penis a slovo "mand" znamená dánsky muže.

zdroj: www.youtube.com

Zdroje: