Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Čunek: Korupčníci včetně Kalouska mě v politice nechtěli

Čunek: Korupčníci včetně Kalouska mě v politice nechtěli
zdroj: tisková zpráva

Bývalý šéf lidovců a vicepremiér Jiří Čunek přiznává, že ve vysoké politice neuspěl. Za jeho neúspěchem ale prý stojí korupční prostředí, lidé zvyklí na vysoký byznys a mezi nimi Miroslav Kalousek.

"Neuspěl jsem ve vyšších patrech, protože mě tam někteří lidi nechtěli. Ti, kteří jsou zvyklí pobírat miliony a více nejen na platech, ale spíše v zisku. Skupiny pracující na bázi korupce," vysvětlil Čunek v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu, proč hodlá působit už jen na regionální úrovni.

Do skupiny korupčníků, kteří postupovali systematicky proti jeho osobě, zařadil i ministra financí Miroslava Kalouska. Zvlášť nelibě hovořil o velké ekologické zakázce, kterou Kalousek "protlačil" a u níž si poslanci počkali, až Čunek odjede do zahraničí, aby ji mohli schválit bez něj.

Čunek se velmi kriticky vyjadřoval o politice v Praze, nejen na komunální úrovni ale také ve sněmovně. "Na Vsetíně jsem dělal politiku čistě a otevřeně. Do Prahy jsem přišel s tím, že budu postupovat stejně, ale tam je každý považován za venkovana a automaticky nevítán," řekl.

Celý článek na ParlamentniListy.cz