Dnes je sobota 21. května 2022., Svátek má Monika
Počasí dnes 15°C Polojasno

Ironický Paroubek: Změny v ČSSD? Už je pozdě

Ironický Paroubek: Změny v ČSSD? Už je pozdě
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Česká sociální demokracie se chce změnit. A přichází s novinkami. V pondělí například na svém webu oznamuje, že poslanecký klub ČSSD si schválil přísný etický kodex.

Kodex obsahuje pokutu až ve výši jednoho poslaneckého platu, tedy 59 tisíc korun hrubého, pokud si zákonodárce zaměstná osobu blízkou nebo si u ní pronajme poslaneckou kancelář.

K oslovení mladých voličů také již nebude oranžová strana využívat hity Michala Davida. Na mítincích tedy bude spíše zaznívat house nebo techno. V neposlední řadě také změní logo. Podle úřadujícího předsedy Bohuslava Sobotky zůstane skoro stejné, ale oranžová růže se bude více podobat růži. Stínová vláda také mnoho nových tváří nepředstavila.

„My jsme proces změny strany zahájili a je jasné, že chceme být určitou alternativou k vládě. Změna však bude v tom, že nebudeme odmítat diskuzi, nemusíme s vládou ve všem nesouhlasit. Mladé voliče oslovit chceme, ale nebude to hudbou, i když netvrdím, že na našich mítincích nikdo nezahraje. Ale nechci se k tomu vyjadřovat. Stínová vláda obsahuje samozřejmě mnoho známých stranických tváří, ale i nové. Musíme zachovat nějakou kontinuitu," řekl ParlamentnímListům.cz volební manažer a poslanec ČSSD Jan Hamáček.

Celý článek na ParlamentniListy.cz