Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

Cikáni berou 29 tisíc, nejsou zvyklí dělat. Říká obhájce neromů a bojí se kudly

Cikáni berou 29 tisíc, nejsou zvyklí dělat. Říká obhájce neromů a bojí se kudly
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Jméno Lukáše Kohouta se začalo objevovat intenzivně v médiích nejprve v roce 2006, když se dopustil podvodu s letenkami. Tehdy se vydával za asistenta poslance Jana Kavana (ČSSD) a poté od letošního roku, co se zapojil do rumburských a varnsdorfských nepokojů. Důvodem neklidu byly podle něj konflikty s Romy, kteří agresivně napadli bílé občany.

Občané Šluknovského výběžku už několikátý týden protestují proti nepřizpůsobivým spoluobčanům. A mezi lídry protestujících se postavil také 28letý Lukáš Kohout, který začal obhajovat neromské obyvatelstvo.

Nepřizpůsobiví cikáni jsou na tom prý lépe než pracují

Na dotaz L. X. Veselého, proč to vše dělá, odpověděl Kohout celkem jednoznačně. „Tím impulsem byly reakce na Rumburk, kdy tam byli zmláceni ti kluci a Varnsdorf chtěl v podstatě i symbolicky podpořit Rumburské, dát jim najevo, že za nimi stojí. A ono se to otočilo tak, jakoby ten Varnsdorf byl ten, kde už se osm či devět týdnů demonstruje. Že ti nepřizpůsobiví cikáni nemusejí chodit do práce a v podstatě jsou na tom líp, než ti lidé, kteří do práce chodí," řekl Lukáš Kohout.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.