Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

Disident a marxista Uhl vzkazuje pravici: Zničte komunisty a diskreditujete se!

Disident a marxista Uhl vzkazuje pravici: Zničte komunisty a diskreditujete se!
zdroj: Mediafax

Zákon o třetím odboji je hrůza spojená s vražděním lidí. Boj bratří Mašínů neměl politické důvody. Velkou chybou dnešních komunistů je antigermánství a vzhlížení ke stalinistické či normalizační diktatuře.

Petr Uhl, jenž v sobotu slaví sedmdesátku, nikdy nevstoupil do strany, ale pod některé ideje KSČM by se podepsal. Snahy o její zákaz považuje za hloupost, která však současným komunistům výrazně zvyšuje preference.

„Snahy o zakázání KSČM jim jen prospívají. Vždyť je to hloupost, která ani nemá právní podklad. Ti, co se o to snaží, jen diskreditují sami sebe," říká chartista Petr Uhl. Není mu dvakrát dobře. Devět let v kriminále za nenásilný odpor proti normalizaci a Chartu 77 si žádá svou daň, taky mu za pár dní bude sedmdesát. Jeho syn Pavel nicméně zpracovává analýzu o tom, jestli je dnešní KSČM protiústavní a měla by se rozpustit.

Věřím synovi, je to dobrý právník

„Komunisty chtějí rozpustit stejným způsobem jako Dělnickou stranu. Tu se jim povedlo rozpustit až na základě důkazů z Janova a podobných vystoupení. Zakázat politickou stranu v demokracii je totiž dost obtížné.  Se synem jsme tehdejší soudní rozhodnutí probírali. Je dobrý právník. Má politologii v Brně a práva v Praze, na obou velký doktorát. Jako advokát je často u ústavního, nejvyššího a nejvyššího správního soudu. Kdyby nejvyšší správní soud zakázal KSČM, musel by k tomu být pádný důvod, ale ten není. Nicméně závěry analýzy syn tají. Jeho matka to pod záminkou, že mu udělá korektury, z něj lákala, ale on se smál, že korektury u nich dělá sekretářka," líčí s lehkým úsměvem Uhl. Komunisté mohou podle něho ihned začít s protikampaní, že největší z bojovníků za zrušení KSČM Jaromír Štětina byl dlouholetý člen strany a navíc agent StB.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.