Syrské letectvo při náletech zabilo 300 členů IS v provincii Idlíb

- Aktuality autor: pal

Syrské letectvo v předchozích dnech zabilo přes 300 bojovníků hnutí Islámský stát (IS) v syrské provincii Idlíb. V neděli o tom informovala syrská televize. Boje proti členům IS i nadále pokračují a to i v Iráku. 

Ilustrační foto: Syrské letectvo zabilo 300 členů z hnutí IS

Ilustrační foto: Syrské letectvo zabilo 300 členů z hnutí IS,zdroj: ThinkStock

Syrská televize v neděli oznámila, že syrské letectvo zabilo v předchozích dnech nejméně 300 islamistických povstalců na jejich pozicích ve městě Džisr aš-Šughúr poblíž turecké hranice. Útok prý přispěl k uvolnění desítek vojáků z obklíčení v tamní nemocnici, kterou v pátek opustili.

Mezi útočníky na nemocnici byli členové fronty An-Nusra hlásící se k teroristické organizaci Al-Káida. Radikálové město dobyli už koncem dubna, ale v tamní nemocnici se udržela větší skupina vojáků i s rodinami.

Boje proti IS pokračují také v irácké provincii Anbár, kde od soboty vede irácká armáda podporovaná šíitskými milicemi a letectvem USA a jejich spojenců ofenzívu za účelem dobýt nazpět anbárskou metropoli Ramádí. Podle nedělních informací se iráckým silám podařilo obsadit obec Husajba zhruba sedm kilometrů východně od Ramádí.

Pád Ramádí před týdnem vyvolal pochybnosti o tom, zda USA se svými zejména arabskými spojenci zastávají správnou strategii v boji proti IS, když podnikají proti postavením islamistů pouze letecké útoky, zatímco zátěž pozemních bojů v Iráku ponechávají na armádě a šíitských a kurdských milicích. Americký prezident Barack Obama kritiku ale odmítl.

Tagy: Sýrie zahraničí konflikt v Sýrii boje s Islámským státem

Zdroje: ČTK