Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 1°C Polojasno

Real Madrid i Barcelona vyhrály, Real stále vede o sedm bodů

Fotbalisté Realu Madrid pokračují v honbě za španělským titulem. Ve 22. kole zvítězili 1:0 na hřišti Getafe a drží sedmibodový náskok před druhou Barcelonou. Ta zvítězila 2:1 nad San Sebastianem. Real si připsal šestnáctou výhru z posledních 17 zápasů, když podlehl právě jen Barceloně.

Realu tentokráte stačil jediný gól. Postaral se o něj stoper Sergio Ramos, který si v 18. minutě naběhl na rohový kop Mesuta Özila a přesnou hlavičkou trefil horní roh branky. Další šance Real nevyužil, ale stačilo mu to, jelikož Getafe si nevypracovalo žádnou velkou šanci na vyrovnání. httpv://youtu.be/6VN4BnrfACk Barcelona nastoupila bez několika opor včetně tvůrce hry Xaviho. Poprvé v základní sestavě se tak objevil dvacetiletý útočník Cristian Tello. A byl to právě on, kdo si v 9. minutě naběhl od levé postraní čáry za obranu na přihrávku Lionela Messiho a poprvé se v barcelonském dresu zapsal mezi střelce. San Sebastian se poté snažil o vyrovnání, ale čtvrthodiny před koncem výhru potvrdil Messi. Hosté už jen snížili zásluhou Carlose Vely. Barcelona tak doma neprohrála už 29 ligových zápasů, když naposledy podlehla v září 2010 Alicante. httpv://youtu.be/M4CBTYDu5_Y Levante po skvělém startu do sezony a průběžném vedení dál marně hledá ztracenou formu. V sobotu doma pouze remizovalo 1:1 se Santanderem a na výhru čeká už šest kol. Tým Levante i přes porážku udržel čtvrté místo v tabulce, jeho nejbližší pronásledovatelé Bilbao a Espaňol Barcelona si ve vzájemném zápase rozdělili po bodu za remízu 3:3. Za hosty se po týdnu opět trefil syn bývalého kouče slovenské reprezentace Vladimír Weiss mladší.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.