Dnes je sobota 28. listopadu 2020., Svátek má René
Počasí dnes 3°C Skoro zataženo

Blíží se zavedení videa do fotbalu. IFAB vyzkouší dva systémy

Blíží se zavedení videa do fotbalu. IFAB vyzkouší dva systémy
VANCOUVER, CANADA - JANUARY 23: Julieth Arias #1 of Costa Rica reacts to an own goal against Canada during the 2012 CONCACAF Women’s Olympic Qualifying Tournament at BC Place on January 23, 2012 in Vancouver, British Columbia, Canada. (Photo by Jeff Vinnick/Getty Images) | zdroj: Archiv

Fotbalová pravidlová komise IFAB vyzkouší dvě technologie hlídající brankovou čáru. Dlouho diskutované opatření projde zatěžkávacím testem v dánské lize, konkurenční projekt pak ve finále menšího anglického poháru. Oba systémy projdou i testy při trénincích a ve výzkumných laboratořích.

Systém GoalRef, který operuje s údaji o magnetickém poli, si zkoušku odbude ve dvou duelech dánské ligy, nebo pouze v jednom a přidá se některé z nejbližších mezinárodních přátelských utkání. Obdobu tenisového "Jestřábího oka" budou testovat finalisté anglického Hampshire Senior Cupu, v němž se utkávají hlavně amatérské týmy. Při zbývajících testech budou výzkumníci simulovat nejrůznější podmínky včetně deště a mlhy, zajímat je bude i vliv mobilních telefonů na přesnost zařízení. Konečné rozhodnutí, zda se některá z technologií uplatní, by mělo padnout 2. července na zasedání IFAB.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma