Dnes je pátek 26. dubna 2024., Svátek má Oto
Počasí dnes 0°C Polojasno

Arsenal s Rosickým otočil v anglické lize duel v Liverpoolu, Chelsea prohrála

Český fotbalový záložník Tomáš Rosický pomohl v 27. kole anglické ligy Arsenalu otočit zápas na hřišti Liverpoolu. Vítězství 2:1 zařídil dvěma brankami Nizozemec Robin van Persie a londýnský tým díky tomu zůstává v tabulce na čtvrtém místě. Konkurenční Chelsea s brankářem Petrem Čechem podlehla West Bromwichi 0:1

Rosický počtvrté v řadě nastoupil v základní sestavě Arsenalu, přestože ve středu nehrál v přípravném zápasu národního týmu v Irsku kvůli zranění zad. Český záložník v 31. minutě nastartoval vyrovnávací akci, na jejímž konci byl po centru Bacaryho Sagny nejlepší kanonýr soutěže Van Persie. Domácí šli do vedení o osm minut dříve díky vlastní brance Laurenta Koscielného, brankář Wojciech Szczesny navíc předtím chytil penaltu i následnou dorážku liverpoolského Dirka Kuijta. Zápas se kvůli nešťastnému zranění Mikela Artety nastavoval o osm minut. V druhé z nich vstřelil Van Persie zblízka už svůj 25. gól v tomto ročníku Premier League. Chelsea prodloužila své trápení a nedokázala vstřelit gól na hřišti West Bromwiche. Soupeř naopak připravil brankáře Čecha o čisté konto osm minut před koncem, když udržel v pokutovém území míč po rohovém kopu a střelu Liama Ridgewella dorazil do sítě Gareth McAuley. Ambiciózní tým má po sobotní porážce z posledních šesti ligových utkání na kontě jediné vítězství, a to z minulého kola s předposledním Boltonem (3:0). Ve stejné fázi sezony měla Chelsea na kontě méně bodů naposledy před deseti lety a v britských médiích se ještě více začíná spekulovat o možném konci trenéra Andrého Villase-Boase. Už pětibodový náskok má v čele tabulky Manchester City před městským rivalem United, kterého však v neděli čeká duel na půdě Tottenhamu. Lídr soutěže si dnes poradil pohodlně 2:0 s Boltonem díky vlastnímu gólu Gretara Steinssona a zásahu Maria Balotelliho z druhé půle. Svěřenci Roberta Manciniho vyhráli v součtu s minulou sezonou už 19. domácí zápas v řadě.

Kurzovní lístek: 26.4.2024 Exchange s.r.o.