Rozvědka v Německu žádá po útocích přísnější kontroly uprchlíků

- Aktuality autor: art

Německé tajné služby žádají o zpřísnění kontroly běženců, kteří proudí do země. Zavedeny by měly být "řádné procedury", jak uvedl předseda Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maassen v reakci na páteční teror v Paříži, kde zemřelo na 130 lidí. 

Podle německých tajných služeb nejsou kontroly uprchlíků dostatečné

Podle německých tajných služeb nejsou kontroly uprchlíků dostatečné,zdroj: Profimedia.cz

"Není vyloučeno, že s uprchlíky přicházejí do země i teroristé, i když to považujeme za méně pravděpodobné," konstatoval šéf německé kontrarozvědky.

"Pro bezpečnostní složky je důležité, aby byly zavedeny řádné procedury při vstupu do Německa a při uplatňování azylového práva," řekl Maassen.

Šéf BfV uvedl, že uprchlická trasa ze Sýrie a Iráku přes Turecko, Řecko a Balkán je mimořádně nebezpečná. "Pro osoby s bojovým posláním by bylo riskantní a netypické, pokud by se chtěly dostat z Turecka do Řecka na lodi, která je může pohřbít," prohlásil Maassen.

Předseda BfV zároveň varoval, že radikální islamisté usazení v Německu se mohou pokusit zverbovat čerstvé mladé síly z řad imigrantů. "Pozorujeme, že islamisté speciálně oslovují uprchlíky v azylových táborech. Víme už o víc než stovce takových případů," řekl.

Tagy: Německo zahraničí vyzvědačství a bezpečnost černý pátek v Paříži

Zdroje: ČTK