Německo bude migranty přijímat jen na pěti přechodech

- Aktuality autor: roj

Běžence bude Německo nově přijímat jen na pěti hraničních přechodech mezi Bavorskem a Rakouskem. Zatím ale není jasné, na kterých. Chce tím reguloval neorganizovaný proud migrantů. 

Běžence bude Německo nově přijímat jen na pěti přechodech s Rakouskem

Běžence bude Německo nově přijímat jen na pěti přechodech s Rakouskem,zdroj: Profimedia.cz

Podle dnešního prohlášení německého ministerstva vnitra se na tom Berlín dohodl s Vídní. V uplynulých dnech Bavorsko, které je pro uprchlíky vstupní branou do Německa, opakovaně Rakousku vytýkalo, že proud běženců nijak nereguluje.

Na pěti vybraných přechodech vzniknou předávací a kontrolní stanoviště, která podle ministerstva vnitra zajistí spořádané a nepřetržité vyřizování vstupních formalit.

Ministerstvo ale nepotvrdilo dřívější zprávy médií, že kapacita každého z pěti přechodů bude 50 běženců za hodinu. Dosud prý není možné dohodnout se na počtech, neboť není jasné, kolik uprchlíků k hranicím s Německem přijde.

V současné době hranice z Rakouska do Německa překračují denně tisíce žadatelů o azyl. Bavorská zemská vláda opakovaně kritizovala Vídeň, že k pomezí přiváží migranty ve velkých počtech a často bez ohlášení.

Podle neoficiálních odhadů přišlo do Německa za první tři čtvrtletí tohoto roku kolem 800 tisíc uprchlíků a celkem by jich za letošní rok mohlo dorazit až 1,5 milionu.

Tagy: Německo Rakousko zahraničí uprchlická krize

Zdroje: ČTK