Dnes je pondělí 6. února 2023., Svátek má Vanda
Počasí dnes -1°C Oblačno

Články autora

art

Zpravodajství

Pětiletý chlapec si sedl za volant. Jel si koupit Lamborghini

art 5. 5. 2020
Dnešní děti zřejmě skutečně dospívají výrazně dřív než předchozí generace. Touží po věcech, o jejichž existenci děti v minulosti ani nevěděly. A také si s ničím příliš nelámou hlavu. Jako tento pětiletý chlapec.
Zpravodajství

Náhoda? V Rusku vypadli z okna již tři lékaři

art 4. 5. 2020
Počet infikovaných koronavirem v Rusku rapidně roste a tamní lékaři čelí obrovskému tlaku - jak kvůli počtům pacientů, tak i ze strany nadřízených a vlády. Situaci jim komplikuje též mizerný stav ruského zdravotnictví. Pár lékařů se pokusilo pracovní podmínky kritizovat. A náhodou pak vypadli z okna. 
Magazín

Před 75 lety spáchal sebevraždu jeden z nejkrvavějších vůdců v dějinách lidstva

art 29. 4. 2020
Od smrti nacistického vůdce Adofla Hitlera uplynulo 75 let. Jeho sebevražda, kterou spáchal 30. dubna 1945 ve svém berlínském bunkru, dodnes v leckom vyvolává pochybnosti. Za háv tajemna můžou mimo jiné dobové tlaky mezi Sovětským svazem a Spojenými státy. 
Magazín

Češka pracovala ve vepříně. Teď chová prasátko doma

art 26. 4. 2020
Můžete tomu říkat třeba profesní deformace. Češku Andreu Šverčičovou její práce v porodně u malých prasátek natolik poznamenala, že si jedno prasečí miminko odnesla domů. 
Magazín

Pozoruhodná ochrana proti koronaviru, kterou použijete i jindy

art 25. 4. 2020
Polsko není zrovna kolébka módy, ačkoli šikovné návrháře tam jistě najdete též. Vynalézavost se však Polákům upřít nedá. "Anti-covid" pláštěnky, které navrhli, přinejmenším pobaví a to se také počítá. 
Magazín

Konec války: Dny, kdy se Češi postavili na odpor nacistům

art 6. 5. 2019
Pražské povstání patří mez nejvýznamnější momenty československého protinacistického odboje. Demonstrace se přelily do ozbrojených střetů, ve městě vyrostly barikády, zemřely tisíce lidí. 
Zpravodajství

Soukupovo tažení proti ČT bude mít dohru

art 2. 3. 2018
Ostrou kritiku České televize ve středečním vydání pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov bude řešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Obdržela totiž stížnost od jedné z divaček, které vadilo neobjektivní zpracování tématu.
Příroda

Bestie z hlubin: Děsiví, ale fascinující tvorové z moří a oceánů

art 3. 5. 2017
Přestože většina z nich vypadá jako z dílny šikovného grafika, tito děsiví tvorové jsou skuteční. Patří k nájemníkům temných koutů moří a oceánů a světu je ukazuje ruský námořník Roman Fedorcov, který pracuje na trauleru.