'Zaprdlost, kterou žijeme'. Hysterie z uprchlíků je projevem malosti, kárá Schwarzenberg

- Aktuality autor: art

Česká psychóza vyvolaná strachem z uprchlické krize projevem národní zamindrákovanosti a malosti, prohlásil předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a dodal, že se za to stydí. Kritizoval také nepřímo prezidenta Miloše Zemana, který nedávno strašil tím, že migranti určitě nebudou respektovat české zákony a pokusí se u nás zavést šaríi. 

Předseda TOPky se za českou "malost a zamindrákovanost" stydí

Předseda TOPky se za českou "malost a zamindrákovanost" stydí,zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

V Česku se podle šéfa Topky v poslední době projevuje strach a pocit méněcennosti, i když do země dorazil jen minimální počet uprchlíků ve srovnání s dalšími státy osmadvacítky.

"Když někdo je trošku odlišné barvy nebo po staletí už se přiklonil k islámu, tak z toho máme plný gaťata," prohlásil Schwarzenberg Schwarzenberg v sobotu na pražské konferenci Česko v éře globalizace. V

eřejná diskuse o migraci v Česku je podle něj v ostrém kontrastu k debatám vedeným v Německu nebo Švýcarsku. Při srovnání se podle svých slov zastyděl nad "zaprdlostí, kterou tady žijeme".

Zmínil také obavy některých politiků z toho, jestli do Česka neproniknou islámští teroristé nebo zde nebude zavedeno islámské právo.

Zeman v polovině října prohlásil, že islámští utečenci určitě nebudou respektovat naše zákony a zvyklosti. Nevěrné ženy budou kamenovány, zlodějům se budou utínat ruce a "přijdeme o krásu žen, jelikož budou zahaleny", uvedla také hlava státu. Zemanův přístup k uprchlíkům nedávno kritizoval i Vysoký komisař OSN pro lidská práva.

Tagy: Česko TOP 09 domácí český prezident česká politika uprchlická krize uprchlíci v Česku

Zdroje: ČTK