Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Rebelové VV: Kalousek je čistý. Politolog: Bojí se jeho FAÚ

Rebelové VV: Kalousek je čistý. Politolog: Bojí se jeho FAÚ
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Ministr financí Miroslav Kalousek je čistý, nevíme co proti němu mají, shoduje se trojice rebelů VV. Dva z nich přitom "dinosauří rétoriku" před volbami i po nich často využívali. Podle politologa mají strach z Kalouskova FAÚ.

Vondra, Fuksa a především Kalousek. Trojice ministerských jmen, které údajně vadí Věcem Veřejným ve společném koaličním projektu s TOP 09 a ODS.

Poté, co se na základě kauzy ABL, vzdaly dvojice svých ministrů, přičemž pod dalším se houpe křeslo v závislosti na výsledku státních maturit, požadují VV podle lídra VV Radka Johna podobnou morální čistku i u svých koaličních partnerů.

Jen jméno ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) se v rétorice exministra vnitra a zároveň garanta protikorupčního boje Johna objevuje čím dál méně. Ale pořád více než v případě trojice politiků, kteří spolu s ním pouštěli v květnu 2010 na českých a moravských náměstích dinosauří řev z tlampače véčkařského terénního vozu. Nynější rebelové vzkazují bývalým kolegům: "Nevíme, co proti Kalouskovi pořád máte."

Celý článek na ParlamentniListy.cz