Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes -7°C Skoro jasno

Na nejdražším vrakovišti na světě pod prachem 'umírají' luxusní sporťáky

Na nejdražším vrakovišti na světě pod prachem 'umírají' luxusní sporťáky
Když ještě brázdil ulice, nadělal tenhle kousek pořádnou parádu | zdroj: Profimedia

Vlastnit luxusní sporťák je snem nejednoho milovníka rychlé jízdy. Když však jde o krk – někdy i doslova – rádi jeho majitelé nechají klíčky v zapalování a utečou ze země. Alespoň v Dubaji, kde takhle pod nánosem prachu a písku umírají luxusní auta v hodnotě desítek miliard dolarů.

Ekonomická krize se nevyhýbá ani ropným velmocem. A společně s ní ve Spojených arabských emirátech přichází jedna kuriozita – ulice Dubaje plní odložená drahá auta, jejichž majitelé se pro ně zřejmě už nikdy nevrátí.

Na sporťáky, často v hodnotě milionů dolarů, tak sedá prach a pouštní písek, dokud neuplyne zhruba roční lhůta, kdy je místní úřady naloží a odvezou na obří vrakoviště ve městě Šardžá. Tam vedle sebe pod nánosem prachu reznou auta značek Rolls Royce, Ferrari, Bentley, Mustang, Lamborghini i drahé sedany Mercedesu.

Zadlužení se je totiž v zemi, kde vládne právo šaría, trestný čin, za který hříšníka čeká dlouhý pobyt ve vězení. Pro dlužníky z řad boháčů je tak nejjednodušší sbalit si pár kufrů, vzít do zaječích a v zemi tak za sebou nechat vše, co by stejně skončilo ve spárech exekutorů…

Zdroje:
Profimedia