Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes -8°C Skoro jasno

Ivana Trumpová zemřela po pádu ze schodů

Ivana Trumpová zemřela po pádu ze schodů
Ivana Trumpová | zdroj: Profimedia

Příčinou úmrtí Ivany Trumpové byla nehoda, při které bývalá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa utrpěla zranění trupu. Informoval o tom newyorský úřad hlavního soudního lékaře. Americká podnikatelka českého původu zemřela ve čtvrtek v New Yorku, bylo jí 73 let.

Podle deníku New York Post spadla Trumpová ze schodů a podlehla utrpěnému zranění. Vedle jejího těla byl nalezen šálek s rozlitou kávou. Trumpová trpěla bolestmi kyčlí a chození jí v poslední době působilo velké problémy, podotýká deník.

Policie již ve čtvrtek uvedla, že Trumpová byla nalezena ve svém bytě na schodech a že není podezření na cizí zavinění. Podle soudního lékaře stála za úmrtím zranění trupu způsobená nárazem. „Soudní lékař stanovil, že příčinou její smrti byla nehoda,“ píše se ve zprávě úřadu.

Lidé mohou na radnici ve Zlíně vyjádřit soustrast nad úmrtím Ivany Trumpové

Lidé mohou ve Zlíně vyjádřit soustrast nad úmrtím Ivany Trumpové. Město na počest slavné zlínské rodačky zřídilo pietní místo v přízemí budovy radnice. Zájemci tam mohou zesnulé věnovat vzpomínku a vepsat vzkaz do kondolenčních listin, sdělil dnes ČTK mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer. Vzpomínkové místo bude přístupné do středy 20. července.

Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Rodiče ji podporovali ve sportovní kariéře, ve třech letech už stála na lyžích, ve dvanácti byla v reprezentaci. Po odchodu na Západ pracovala jako modelka, v roce 1977 se provdala za Donalda Trumpa. Měla s ním tři děti, rozvedli se v roce 1992, v posledních letech ale spolu měli dobré vztahy.

Trumpová byla také úspěšnou podnikatelkou. „O byznysu pořádala přednášky, psala knihy a měla i vlastní reality show. Poslední knihou Ivany Trumpové je publikace s názvem Raising Trump. V ní odhaluje svůj život v komunistickém Československu, manželství, rozvod i výchovu dětí,“ uvedl Melzer.

Do Česka se Trumpová ráda vracela, byla například členkou poroty na finále České Miss, objevila se na Plesu v opeře či na mistrovství světa v lyžování v Liberci. V roce 2017 převzala v Praze cenu Ambasador České republiky, kterou uděluje Společnost CZECH TOP 100, při té příležitosti se také na Hradě sešla s prezidentem Milošem Zemanem. V roce 1990 doprovodil Trumpovou na cestě do tehdejšího Československa i Trump, účastnili se tehdy pohřbu jejího otce.

Zdroje: