Hurikán Irma po sobě nechává v Karibiku dílo zkázy

GALERIE - Magazín autor: von

Hurikán Irma v posledních dnech pustoší oblast Karibiku. Aktuální počet mrtvých v souvislosti s přechodem hurikánu stoupl na 14 obětí. Přírodní živel už zasáhl Dominikánskou republiku, souostroví Malých Antil i pobřeží Floridy, nyní míří na Kubu. Na ostrově Svatý Martin se už objevily případy rabování.

Následky hurikánu Irma v Karibiku a na Floridě

Následky hurikánu Irma v Karibiku a na Floridě,zdroj: Profimedia

Hurikán nejsilnější páté kategorie v současnosti míří na Kubu a pobřeží Spojených států. V oblastech, které zasáhl neřeší obyvatele pouze rozsah škod, ale i první případy rabování. Francouzská ministryně pro zámoří Annick Girardinová v televizi BFM hovořila o drancování, kdy lidé kradou televizory, ale i vodu a potraviny na karibském ostrově Svatý Martin.

"Jak mohou lidé zneužívat neštěstí druhých?" ptala se rozhořčená Girardinová. Dodala, že pro policii je klíčové, aby na ostrově rozděleném na francouzskou a nizozemskou část obnovila pořádek.

Na ostrově Svatý Martin si Irma vyžádala několik mrtvých a desítky zraněných. Francouzská vláda zatím potvrdila čtyři oběti, jednoho mrtvého hlásí i nizozemská část ostrova.

Tagy: hurikán zahraničí florida Karibik Spojené státy americké přírodní úkazy a katastrofy

Zdroje: ČTK,Profimedia