Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Zpochybňovat kvality Johna? Ne v médiích, radí VV Reedová

Zpochybňovat kvality Johna? Ne v médiích, radí VV Reedová
zdroj: Mediafax

Věci veřejné jsou na rozcestí a stmelit by je měla ideová konference po neúspěchu v komunálních a senátních volbách. Mediální ostřelování předsedy je v tomto směru kontraproduktivní, říká neúspěšná kandidátka na pražského primátora Markéta Reedová.

Prvních pár měsíců ministerské kariéry šéfa VV Radka Johna podnítilo ke kritice jeho kroků už i stranické kolegy. Poslanec a bývalý policista Stanislav Huml se vyjádřil v tom smyslu, že vést kolos ministerstva vnitra je podstatně složitější než tým reportérů TV Nova.

Johnův vládní kolega Josef Dobeš pak v médiích naznačil, že předseda strany by neměl zastávat ministerskou pozici, neboť pro kvalitní výkon obou funkcí nemá dostatek času. Dají se tyto výroky, ač velmi rychle „uvedené na pravou míru," chápat jako zpochybnění Johna v čele VV?

Byla by škoda, kdybychom se začali drolit

Neúspěšná kandidátka VV na post pražského primátora soudí, že nikoli. Uvedená prohlášení Johnových kolegů jsou podle ní náznakem toho, že by strana měla začít debatovat o své budoucnosti. „Jsem členkou už druhé strany, která si dala za cíl měnit věci k lepšímu. Máme za sebou první neúspěch a byla bych velmi nerada, kdyby se to po prvním zklamání mělo začít drolit," varuje Reedová.

Celý článek na ParlamentniListy.cz