Dnes je sobota 21. května 2022., Svátek má Monika
Počasí dnes 21°C Polojasno

Paroubek: Za hysterií kolem odchodu Dienstbiera je i Bakala

Paroubek: Za hysterií kolem odchodu Dienstbiera je i Bakala
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Předmětem předsjezdového boje, který začal v sociální demokracii, se stal mimo jiné postoj kandidátů na předsedu k postupu pražské ČSSD ve vyjednávání o magistrátu. Situaci okomentoval i bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Zatímco úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka odchodu volebního lídra Jiřího Dienstbiera z vyjednávacího týmu lituje, další z kandidátů na předsedu, hejtman Michal Hašek, odmítá vměšování stranického vedení do záležitostí pražské buňky ČSSD.

Zde však se svým favoritem Sobotkou, kterému kryje záda i středočeský hejtman David Rath, polemizuje i vlivný expředseda ČSSD Jiří Paroubek. Ten Dienstbiera považuje za velmi špatného politického diplomata. Dienstbier podle Paroubka neměl tak zásadově zavrhovat koalici pražských organizací ODS a ČSSD.

Stálé vedení pražských sociálních demokratů v čele s Petrem Hulinským se k občanským demokratům volebního lídra Bohuslava Svobody a priori odmítavě nestaví, což konvenuje i Paroubkovi. Dienstbier podle svých vyjádření preferuje spojení s TOP 09 Zdeňka Tůmy.

Celý článek na ParlamentniListy.cz