Dnes je středa 20. ledna 2021., Svátek má Ilona
Počasí dnes -1°C Oblačno

Paroubek: Za hysterií kolem odchodu Dienstbiera je i Bakala

Paroubek: Za hysterií kolem odchodu Dienstbiera je i Bakala
Placeholder | zdroj: Archiv

Předmětem předsjezdového boje, který začal v sociální demokracii, se stal mimo jiné postoj kandidátů na předsedu k postupu pražské ČSSD ve vyjednávání o magistrátu. Situaci okomentoval i bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Zatímco úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka odchodu volebního lídra Jiřího Dienstbiera z vyjednávacího týmu lituje, další z kandidátů na předsedu, hejtman Michal Hašek, odmítá vměšování stranického vedení do záležitostí pražské buňky ČSSD.

Zde však se svým favoritem Sobotkou, kterému kryje záda i středočeský hejtman David Rath, polemizuje i vlivný expředseda ČSSD Jiří Paroubek. Ten Dienstbiera považuje za velmi špatného politického diplomata. Dienstbier podle Paroubka neměl tak zásadově zavrhovat koalici pražských organizací ODS a ČSSD.

Stálé vedení pražských sociálních demokratů v čele s Petrem Hulinským se k občanským demokratům volebního lídra Bohuslava Svobody a priori odmítavě nestaví, což konvenuje i Paroubkovi. Dienstbier podle svých vyjádření preferuje spojení s TOP 09 Zdeňka Tůmy.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,490 21,610
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma