Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 0°C Zataženo

Zemřel herec, sportovec a milovník zvířat Zdeněk Srstka

Zemřel herec, sportovec a milovník zvířat Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka | zdroj: Profimedia

Ve věku 83 let zemřel v pondělí 29. července legendární herec, kaskadér, sportovec a milovník zvířat Zdeněk Srstka. O jeho smrti informoval server lidovky.cz s odkazem na hercova syna Jiřího Srstku. 

Zdeněk Srstka se narodil v září 1935. Závodně se věnoval vzpírání - v roce 1957 získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy a 1960 reprezentoval Československo na letních olympijských hrách v Římě. V roce 2010 byl přijat do Síně slávy Českého svazu vzpírání.

Byl jedním z lidí, kteří v minulosti formovali podobu tuzemského filmového kaskadérství. S tím je spojena především legendární komedie Limonádový Joe aneb koňská opera, kde můžeme vidět Srstkovy pěsti v akci.

Proslul pak i jako herec menších filmových rolí. Například jeho hláška z filmu "Marečku, podejte mi pero!", kde pronese "Hliník se odstěhoval do Humpolce", prakticky zlidověla. 

Vystupoval i jako bavič v televizních pořadech, například v Možná přijde i kouzelník nebo Čundrcountryshow Ivana Mládka. Proslavil se i jako moderátor pořadu Chcete mě?, kde se snažil pomáhat opuštěným zvířatům.

Zdroje:
Wikipedia, lidovky.cz