Zemřel Václav Kotek, herec a manažer Divadla Járy Cimrmana

AKTUALITA - Aktuality autor: vac

Ve věku 66 let zemřel herec a manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek. Podle serveru Blesk byl ve čtvrtek nalezen mrtev ve svém domě na Karlštejně. 

Václav Kotek ve hře Vražda v salonním coupé

Václav Kotek ve hře Vražda v salonním coupé , zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Podle informací serveru TN.cz, které potvrdil i Kotkův starší kolega Zdeněk Svěrák, se dlouholetý člen cimrmanovského sboru ve svém domě zřítil ze schodů a zlomil si vaz. 

Václav Kotek se narodil v roce 1953. Od roku 1973 byl členem legendárního Divadla Járy Cimrmana. Diváci ho jako herce mohli vidět například v roli inspektora Trachty v Hospodě na mýtince nebo jako stevarda z Vraždy v salonním coupé. Zahrál si i menší role ve filmech jako Rozpuštěný a vypuštěný a Kulový blesk. Jeho synem je populární mladý herec Vojta Kotek

V roce 2007 Václav Kotek vedl výpravu do ruského pohoří Altaj, která zde úspěšně vystoupila na dosud nepojmenovanou horu. Dobytý vrchol, dosahující nadmořské výšky 3610 metrů, byl pak pojmenován Hora Járy Cimrmana. 

 

 

 

Tagy: úmrtí Česko Česká republika divadlo domácí Divadlo Járy Cimrmana celebrity a slavní česká kultura český herec Cimrman

Zdroje: Wikipedia,tn.cz,Blesk.cz