Dnes je středa 25. května 2022., Svátek má Viola
Počasí dnes 19°C Občasný déšť

VV mají boj s korupcí zakázaný, stěžuje si John

VV mají boj s korupcí zakázaný, stěžuje si John
zdroj: Mediafax

Bývalý ministr vnitra Radek John tvrdí, že jinam než na resort vnitra se vracet nechce. Předseda Věcí veřejných si ale dovede představit, že jako šéf VV bude působit i mimo vládu.

I kdyby zmizely důvody, kvůli kterým z koalice odešel, nehodlá se šéf VV Radek John vracet do vlády. Má prý zájem výhradně o post ministra vnitra, umí si ale představit i to, že by coby předseda Véček setrvával mimo vládu.

Na jiný resort nechce

„Vždy jsem říkal, že mě zajímá boj s korupcí a ministerstvo vnitra, a to mají VV zakázané. Rozhodně se nechci účastnit jiných resortních věcí. VV však mají kvalifikované lidi, kteří by mohli bojovat s korupcí i na jiných ministerstvech. V rámci jednání bychom chtěli mluvit i o tom, aby VV měly větší vliv při boji proti korupci, ale neříkáme přesné požadavky, je to věc jednání," řekl ve čtvrtek Právu.

Podle něho si John umí představit i výměnu resortů v rámci jednotlivých stran. „Tím ale neříkám, že by se to týkalo mě," řekl a dodal, že jiný resort než vnitro by si řídit nepřál. „Rozhodně bych to nechtěl," řekl deníku. Sní prý sice o návratu na vnitro, ODS ani TOPka mu prý ale asi tuto výsadu nedopřejí.

Celý článek na ParlamentniListy.cz