Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

V Číně postavili budovu ve tvaru vesmírné lodě ze Star Treku. Stála miliardy

V Číně postavili budovu ve tvaru vesmírné lodě ze Star Treku. Stála miliardy
Pohled na sídlo čínské herní společnosti z ptačí perspektivy | zdroj: Profimedia

V Číně postavili unikátní kancelářskou budovu ve tvaru slavné USS Enterprise, vesmírné lodi ze Star Treku. Jde o sídlo čínského herního studia NetDragon Websoft. Jeho zakladatel, třiačtyřicetiletý Liou Te-ťien patří mezi takzvané "trekkies", fanoušky světa Star Treku. Na svůj splněný sen utratil 600 milionů jüanů (v přepočtu téměř 2,4 miliardy korun).

"Čínskou Enterprise" najdete v Čchang-le na východním pobřeží Číny. Stavba budovy odstartovala na podzim 2010 a dokončena byla loni v říjnu. Není ovšem jasné, podle které verze lodě čínští vývojáři stavěli své sídlo. Portál The Verge navrhuje, že by to mohly být modely NCC-1701-D a NCC-1701-E.

Aby se NetDragon ujistil, že smí použít filmové vesmírné plavidlo jako inspiraci, musel požádat o svolení majitele autorských práv stanici CBS.

"To bylo poprvé, co se tam s něčím takovým setkali a taky si nejdřív mysleli, že je to sranda," uvedlo čínské herní studio. "A pak jim došlo, že někdo v Číně skutečně chce postavit budovu podle USS Enterprise."

Budova se už dokonce objevila na Google Maps. A její detaily si můžete prohlédnout na videu. 

zdroj: YouTube

Zdroje: