Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

OBRAZEM: Dorty pro otrlé, ze kterých budete mít noční můry

OBRAZEM: Dorty pro otrlé, ze kterých budete mít noční můry
Dokud nás smrt nerozdělí. Svatební dort majitelů cukrářského studio Sideserf Cakes | zdroj: Profimedia

Tradiční narozeninové nebo svatební dorty jsou nuda! Americká umělkyně, který přeběhla na dráhu cukrářky, je průkopnicí trendu takzvaných hyperrealistických dortů. Dokud nezakrojíte, neuvěříte, že je to jen dort. Musíte však najít odvahu...

Natalie Sideserfová a její manžel Dave dokážou vyrobit dort v prakticky jakékoli podobě, aby přitom vypadal jako živý nebo opravdový. Ať už je to jednorožec, hroch, banán, Hugh Jackman nebo třeba Freddie Krueger. Obzvlášť dobří jsou při tvorbě hororových postav a scén: na kontě mají třeba Texaský masakr motorovou pilou, Beetlejuice a bezpočet lebek či hororových zvířátek.

Dave je totiž velkým milovníkem hororů, což je na dortech opravdu znát. Nechybí nejmenší detaily a nejednoho účastníka narozeninové nebo svatební párty může dort, který zdobí vyvržená střeva, utržené končetiny či oční bulvy, trochu zaskočit. Ostatně - možná jako hosty svatební hostiny tohoto cukrářského páru. Novomanželé totiž slavnostně zakrojili dort se svými useknutými hlavami a poetickým "Dokud nás smrt nerozdělí".

Sideserfová začínala jako sochařka, pak jí ale kamarádka, která je fanynkou cukrářských soutěží, dodala odvahu, aby hlínu vyměnila za piškot, čokoládu a potahovací hmoty. Do povědomí se pak cukrářka-amatérka dostala v roce 2013, kdy měl na Redditu obrovský úspěch její dort, který byl poctou countryovému zpěvákovi Willie Nelsonovi.

Od té doby nemá o zákazníky nouzi a aby vůbec dokázala vyhovět poptávce, musel se do sladkého byznysu zapojit i její manžel. 

Zdroje:
Profimedia, Vlastní