Dnes je čtvrtek 4. března 2021., Svátek má Stela
Počasí dnes 12°C Dešťové přeháňky

Nafukovací panny? V Číně běžná výbava hotelového pokoje

Nafukovací panny? V Číně běžná výbava hotelového pokoje
V čínském městě Ningbo je největší továrna na nafukovací panny na světě. | zdroj: Profimedia.cz

Čínské město Ningbo se stalo rájem nafukovacích panen. Před pěti lety tu začala fungovat továrna na jejich výrobu, která se rychle stala největší na světě. Není se co divit, trh s nafukovacími milenkami v komunistické zemi zdárně kvete, společnici si tam mohou zájemci běžně koupit třeba i ve večerce.

Továrna začínala s jedním typem figurín a zaměřovala se na místní trh. "Teď nabízíme deset modelů a poptávku máme z celého světa," řekl britskému deníku Daily Mirror zaměstnanec továrny Lili Hsing.

Ceny nafukovacích žen začínají na 35 eurech (980 korun) a nejvíce zákazníků má firma z Číny, Japonska, Koreje a Turecka.

"Myslím, že hlavní důvod, proč jsme tak úspěšní, je vysoká kvalita našich panen. Vypadají dobře, jdou lehce nafouknout a zároveň se tak rychle nevyfukují, což zákazníci oceňují," vysvětluje si úspěch další z dělníků Shu Mai s tím, že nafukovací panny dostávají jména hlavně proto, že to tak mužští zákazníci preferují.

Očekává se, že letošní tržby továrny dosáhnou stěží uvěřitelné částky 6,4 miliard dolarů (142 miliard korun).

profimedia-0210712309 V čínském městě Ningbo je největší továrna na nafukovací panny na světě. | zdroj: Profimedia.cz    profimedia-0210712338 V čínském městě Ningbo je největší továrna na nafukovací panny na světě. | zdroj: Profimedia.cz

Za rozmach továrny může i zvýšená poptávka ze strany čínských mužů, kterých je vinnou politiky jednoho dítěte mnohem více než žen. Nafukovací milenky jsou tak po celé Číně k dostání i na jiných místech než jsou tradiční sexshopy. Hosté v hotelech je mnohdy najdou jako běžnou výbavu pokoje, stejně jako minibar. Koupit si je mohou také v některých obchodech se smíšeným zbožím, často vystavené vedle žvýkaček a bonbonů pro děti.

Ještě před 30 lety přitom v Číně vypukl skandál, když se jeden z místních časopisů odvážil na zadní straně otisknout fotografii líbajícího se páru.

Zdroje:
Daily Mirror

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,270
USD 21,750 21,890
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma