Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Na Břeclavsku zadrželi kamion s 48 migranty

Na Břeclavsku zadrželi kamion s 48 migranty
Ilustrační snímek | zdroj: Profimedia

Jihomoravští celníci odpoledne na D2 zadrželi na Břeclavsku kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, pravděpodobně Syřané a Turci. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen, celníci je spolu s policisty postupně vyvedli ven.

Jak uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková, šlo o obvyklou kontrolu kamionu. Celníci na D2 kontrolovali tahač s návěsem. "Má tureckou poznávací značku. Uvnitř byli dva řidiči, podle dokladů měli vézt dlaždice," uvedla mluvčí. Velkokapacitní rentgen celníků ale v návěsu odhalil lidi. Celníci původně odhadovali, že půjde o 20 až 30 lidí, v návěsu jich ale bylo 48, z toho jedna žena. "Jde o muže a ženu mladšího věku, není mezi nimi dítě. Prohlásili o sobě, že jsou ze Sýrie a že měli namířeno do Německa," uvedla mluvčí.

Policie nyní bude zjišťovat jejich totožnost, odkud jsou a kam jeli. Podle předběžných informací, které policisté od běženců zatím zjistili, jich 31 pochází ze Sýrie a 17 z Turecka. Mluvčí policie Bohumil Malášek uvedl, že ještě nelze přesně říct, co s nimi bude dál. Mohou být například vráceni tam, odkud přijeli, mohou také požádat o azyl.

Celníci na jihu Moravy migranty zadrželi i v minulých měsících, šlo ale vždy o pár lidí. Naposledy koncem října poblíž hranice se Slovenskem zadrželi na polní cestě tři běžence. Žádný z nich neměl u sebe doklad totožnosti, kvůli dalšímu prověřování je převzala policie.

Zdroje: