Dnes je čtvrtek 26. ledna 2023., Svátek má Zora
Počasí dnes -3°C Občasný déšť se sněhem

K First minute zájezdu se nabízí i výhodné pojištění storna

K First minute zájezdu se nabízí i výhodné pojištění storna
zdroj: tisková zpráva

Zhruba polovina zájezdů se prodá v rámci First minute nabídek. Ceny se často šplhají vysoko a pojištění storna zájezdu je tak logickou součástí plánování letní dovolené. 

Zájem o first minute zájezdy meziročně vzrostl o 15-20 %. Češi si dopřávají dražší hotely i služby. Za letní dovolenou tak podle ACK utratí v průměru 18 tisíc za osobu a týden. S včasnými nákupy roste i poptávka po pojištění storna. Zájezdy se totiž prodávají i více než tři čtvrtě roku dopředu.

Největší zájem je o zájezdy na sedm až deset dní. Češi si také stále více dopřávají čtyř a pětihvězdičkové hotely a stravovaní formou programů all-inclusive. Včasné nákupy si Češi oblíbili natolik, že 40-50 procent letních zájezdů se vyprodá v předprodejích. Nejžádanější hotely v nejoblíbenějších destinacích se tímto způsobem dokonce v některých případech vyprodají kompletně. „Během září, října a poloviny listopadu se napříč cestovními kancelářemi prodalo přibližně o 20 % více zájezdů než v minulém roce,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny a pokračuje: „Top pět nejžádanějších destinací tvoří Řecko, Turecko, Španělsko, Tunisko a Egypt.“

Skála-ořez zdroj: tisková zpráva

Vývoj několika posledních let jasně ukazuje, že first minute nabídky se stále více dostávají do popředí zájmu českých turistů. Zároveň se navyšuje počet zájezdů, na které vyráží početnější rodiny, skupiny přátel s dětmi nebo prarodiče s vnoučaty. Klienti stále více využívají zvýhodněných cen a širší nabídky hotelů v rámci předprodejů.

S včasným nákupem dovolené je spojen i vysoký zájem o pojištění storna zájezdu. „Obecně platí, že čím dražší zájezd si lidé kupují, tím více současně objednávají pojištění storna,“ říká Vlastimil Divoký.

Pojištění storna nejčastěji oceňují rodiny s dětmi. Často se totiž stává, že dítě onemocní a rodina tak na vysněnou dovolenou nemůže odjet. Pojištění v takovém případě ochrání finance a klient dokonce obdrží zpět už zaplacené zálohy na zájezd. V posledních letech přibývá opravdu hodně drahých dovolených, jejichž cena pro celou rodinu přesahuje částku přes 300.000 korun. Takové případy ERV Evropská kalkuluje vždy individuálně.

rodina-ořez zdroj: tisková zpráva

Pojištění je vhodné pořídit spolu se zájezdem přímo v cestovce, protože je levnější a cestovní kanceláře nabízejí komplexní skladbu pojištění. „Naše pojišťovna navíc školí delegáty. Pokud má klient pojištění přímo od cestovní kanceláře, delegát přesně ví, co je jeho součástí, na co má nárok a na koho se v případě potíží obrátit,“ říká Vlastimil Divoký a pokračuje: „Když si klient zakoupí pojištění storna od ERV Evropské k zájezdu, který se má uskutečnit za dobu delší než 5 měsíců, získá u některých velkých CK zvýhodnění v podobě snížení spoluúčasti z 20 na 10 procent. Také platí, že 10% spoluúčast je vždy, když je klient hospitalizován.“ Pokud si klient storno nepořídí současně se zájezdem, může si ho sjednat i následně, a to až do 3 pracovních dní po uhrazení či objednání první cestovní služby.

Nemoc, úraz, ale i rozvod…
Pojištění storna lze uplatnit na řadu nahodilých událostí jako například onemocnění nebo úraz, komplikace v důsledku těhotenství, nezaviněnou ztrátu zaměstnání nebo rozsáhlého poškození bydliště či konání opravné zkoušky ve škole. „Vztahuje se i na takové situace, kdy klient nemůže na dovolenou odjet kvůli rozvodovému řízení, které bylo zahájeno po uzavření pojistné smlouvy, a jehož účastníci měli na zájezd vyrazit spolu,“ dodává Vlastimil Divoký.

Zdroje:
Inzerce