Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Interaktivní výstava Loukamosaic - příjemná tvůrčí aktivita pro děti i dospělé.

Interaktivní výstava Loukamosaic - příjemná tvůrčí aktivita pro děti i dospělé.
zdroj: tisková zpráva

V Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, probíhá od 5.12. do 27.12.2014, každý den kromě neděle a pondělí.

Udělejte si radost a přijďte si užít sváteční dny. Můžete si vytvořit svoji mozaiku do velké společné louky, podpoříte zároveň aktivity pro nevidomé a děti z dětských domovů. Připojit se můžete zakoupením kompletu a vytvořením vlastní mozaiky. Je možné komplet take darovat blízkým jako originální vánoční dárek,

Loukamosaic je umělecký projekt s charitativním přesahem, unikátní umělecké dílo, do kterého se přpojilo vice než 6500 tvůrců z různých zemí celého světa. Loukamosaic připravuje další výstavy a jednoho dne bude umístěna na stálém symbolickém místě. Komplet v ceně 199,- Kč obsahuje material pro tvorbu dvou mozaik, jedna mozaika se připojí do projektu s certifikátem o účasti. Součástí kompletu je unikátní sběratelský tisk s kresbou oblíbené rostliny jedné z patronek Loukamosaic. Patronkami projektu jsou herečka Dagmar Havlová, operní pěvkyně Magdalena Kožená a paní Bettina Lobkowicz. Sběratelské tisky je možné zakoupit na výstavě take samostatně, kde je možný výběr ze 60 druhů tisků.

Na výstavě v Galerii 1 je take možné spatřit díla autorů myšlenky Loukamosaic, například obrazy z pravých bankovek akademického sochaře Michala Bouzka, které byly zapůjčeny ze sbírky paní Medy Mládkové z Muzea Kampa. Vstup na výstavu je zdarma.

Více na www.loukamosaic.com.