Dnes je pondělí 6. února 2023., Svátek má Vanda
Počasí dnes -8°C Oblačno

Komentář: 'I want more' a brněnské sado maso aneb Když se politik nechá zbičovat

Komentář: 'I want more' a brněnské sado maso aneb Když se politik nechá zbičovat
Hollan bude mít cely a podzemí rád, vzhledem ke svým sexuálním zálibám | zdroj: Profimedia

Tahle kauza je opravdu bizarní. Brněnský zastupitel a náměstek primátora Matěj Hollan se na výletě v ukrajinském městě Lviv nechal v jakémsi podniku zbičovat polonahý od místní mladé ženy. Video se objevilo na internetu a všelidový facebookový soud následně nad politikem vyřkl ortel. Chcete víc? To Matěj Hollan zjevně taky.

Právě slogan 'I want more' neboli 'Chci víc' zastřešuje celý skandál. Hollan totiž vykřikuje po každé ráně jako správný subík, I want more! a vždy také hned dostane další ránu důtkami. Kromě toho, že je Hollan polonahý, na tom vlastně nic není. Takříkajíc běžný turistický zážitek. 

Hollan ve svém vysvětlení, které zveřejnil, sice mluví o vlastních niterných sexuálních tužbách, ale tohle je v lepším případě sado-maso pro začátečníky, spíš ale prostě takové opilecké dovádění. Že to někdo natočil, zveřejnil na internetu a následně smazal, je samozřejmě sled opravdu hloupých chyb.

Když už jednou něco na internet vyvěsíte, nemá smysl cokoliv mazat. Vždycky se najde někdo, kdo to už viděl a přeposlal to dál. Mazáním akorát upozorníte na to, že je to něco, co opravdu neměl nikdo vidět. 

Jestliže už to ale svět viděl, nedá se s tím nic dělat. Veřejnost se mezitím rozdělila na dva tábory. Volnomyšlenkáři tvrdí, že se Hollan může nechat bičovat, jak chce, a nikomu do toho nic není. Navíc byl na dovolené a to je fakt každého věc, jak ji tráví. Pak jsou tu, řekněme puritáni, kteří říkají, že Hollan je politik, dokonce náměstek primátora, a teď si budou i vrabci na střeše cvrlikat o tom, že na radnici v Brně sedí úchyl. Mluví se o nedůstojné reprezentaci a znevážení primátora, politiky a vůbec všeho.

Hollan se k tomu několikrát písemně vyjádřil, všechno poměrně otevřeně popsal, přiznal, nicméně pořádné světlo, kromě svých vlastních introspektivních úvah, do toho nevnesl. Heslo 'I want more' se mezitím přes noc stalo politickým sloganem.

Internetový národ dělá karikatury všeho možného, Barackem Obamou počínaje a jakýmsi zoufalcem v kanálu konče. A všichni volají 'I want more'. Jestli chce jít Hollan s něčím do voleb, tak tenhle slogan určitě zabere.

'I want more' cyklostezek, třeba. Dosaďte si tam, co chcete. A kdo mu bude stát v cestě, na toho Hollan vezme důtky nebo pošle na něj ukrajinskou děvu, aby mu dala taky pár ran. Je to geniální propagace, z maléru nakonec může Hollan dobře těžit. Samozřejmě osazenstvo prudérního tábora to bude dráždit jako rudý hadr býka, ale ti by Hollana nevolili tak jako tak.

untitled (1 of 1) Matěj Hollan se toho nebojí | zdroj: Facebook

Abychom nekončili tak růžově, samozřejmě se Hollan dostal do průšvihu a měl docela štěstí, že dopadl tak, jak dopadl. Veřejná bouře za pár dní utichne a internet se začne bavit něčím jiným. Určitě se najde dost těch, kteří mu budou ukrajinskou eskapádu připomínat před volbami a budou se tvářit pobouřeně a znechuceně. Nějaká procenta to jistě Žít Brno ubere, otázka je kolik.

Vzpomeňme si ale na přelom roku 2009. V politice tehdy byl jistý Mirek Topolánek a ve španělském listu El País vyšly jeho fotografie, kde byl tehdy už bývalý český premiér zachycen nahý se ztopořeným penisem procházející se v zahradě ve vile Silvia Berlusconiho. Právě tam se měly konat pověstné divoké orgie, kvůli kterým pak běhal italský expremiér po soudech.

Ostatně kromě Topolánka bylo na snímcích i mnoho nahých dívek. Topolánek nejdřív tvrdil, že snímek je fotomontáž (zejména dolní části těla), až pod tlakem médií přiznal barvu. A hájil se stejně jako Hollan, že byl na dovolené, nahý si může chodit, jak chce, a celé je to jen jedna velká novinářská habaďura. No, a do roka nebyl Topolánek nejen premiér, ale ani předseda ODS a dokonce ani poslanec.

Pokud chce Hollan zůstat v politice, nezbude mu, než se zamyslet i nad svými volnočasovými aktivitami. 

Zdroje:
Vlastní