Dnes je sobota 3. prosince 2022., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes 2°C Zataženo

Gmail odpoví na emaily za vás. A naučil se to díky 'deep learningu'

Gmail odpoví na emaily za vás. A naučil se to díky 'deep learningu'
Ilustrační snímek | zdroj: ThinkStock

Už nebudete muset odpovídat emaily, alespoň tedy pokud máte schránku na Gmailu a příslušnou aplikaci ve svém mobilu. Google ve středu zpřístupní technickou novinku, která elektronickou poštu vyřídí za vás. 

Algoritmus Smart Reply nejprve zanalyzuje obsah emailu a uživateli pak navrhne tři možné rychlé odpovědi. Podle toho, co tvrdí Google, by odpověď měla stylisticky sedět k originální zprávě.

Novou funkci ocení především lidé, kteří často vyřizují emaily za pochodu na smartphonech.

Mimochodem Gmail se naučil Smart Reply s pomocí takzvaného "deep learningu", takže je cool hned ze dvou důvodů – nejen že vám to usnadní práci s elektronickou schránkou, ale ještě jde o moderní technologii na bázi neuronových sítí.

Podrobnosti o deep learningu a architektuře neurálních sítí najdete na našem webu Nedd.cz.

Google sice přiznává, že Smart Reply může chybovat, právě proto vám emailová schránka nabídne tři verze odpovědí a nikoli jen jednu. Zprávy jsou navíc hodně krátké, od tří do šesti slov.

Smart Reply se objeví v nastavení Gmailu už ve středu 4. listopadu po aktualizaci aplikace na Androidech i iOSu. Zda emailová schránka bude umět "chytré odpovědi" jen anglicky či v dalších jazycích, zatím není jasné.  

google_inbox_smart_reply_1 Takhle bude vypadat automatická odpověď v Gmailu | zdroj: Google

Zdroje:
Vlastní, The Daily Dot