Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

'Fyzická expanze': Amazon otevírá svůj první offline obchod

'Fyzická expanze': Amazon otevírá svůj první offline obchod
Takhle to vypadá v první kamenné prodejně Amazonu | zdroj: Amazon

Jeden z největších online prodejců na světě, společnost Amazon, otevírá svůj první offline obchod a to v obchodním centru University Village v americkém Seattlu. Jak bude kamenná prodejna vypadat?

"Amazon Books je fyzickou expanzí Amazonu. Využili jsme dvacetiletou zkušenost z online knižního prodeje, abychom vytvořili obchod spojující přednosti offlinového a onlinového nakupování," uvádí se v tiskové zprávě internetového gigantu.

Tak například výběr knih v kamenné prodejně se bude řídit hodnocením zákazníků online obchodu, podle množství předobjednávek, počtu prodaných kusů nebo podle popularity na portálu Goodreads.

Ceny se přitom nebudou lišit od jejich online verze.

Pro Amazon je to mimo jiné i reprezentační záležitost. Zatímco v kamenném Amazon Books se na policích rozmístí tisíce knížek, online nabídka Amazonu čítá miliony. Stejně jako ve své internetové prodejně tam bude Amazon nabízet také své značkové gadgety, od elektronické čtečky Kindle, přes chytrou televizní krabičku Fire TV, po tablety Fire Tablet.

Amazon patří k internetovým gigantům. Dnes už neprodává jen knihy, ale také elektrotechniku, dětské hračky, sportovní potřeby a další zboží. Za devět měsíců letošního roku si společnost připsala na konto čistý výdělek ve výši 114 milionů dolarů. 

Zdroje:
Amazon, Vlastní