České ženy vydělávají o čtvrtinu méně než muži. Patříme k nejhorším v EU

AKTUALITA - Aktuality autor: von

Ženy mají v Česku výrazně nižší plat než jejich mužské protějšky. V soukromé sféře je jejich mzda nižší o 24 procent, když jejich průměrná mzda dosahovala 24 tisíc korun, zatímco u mužů 31 600 korun. I ve veřejné sféře a státních službách existuje mzdový rozdíl, když plat žen je o 17 procent menší v případě mužů. Informovalo o tom ministerstvo práce.

Ženy v Česku berou v průměru o čtvrtinu méně peněz než muži. Ilustrační snímek

Ženy v Česku berou v průměru o čtvrtinu méně peněz než muži. Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Ženy v Česku dlouhodobě vydělávají v průměru výrazně méně než muži. ČR v Evropské unii patří k zemím s největším rozdílem v odměňování. Za nižšími výdělky žen je to, že často pracují v hůř placených oborech a na nižších pozicích, na vyšší posty pronikají obtížně. Často ale i na stejných místech mají méně než jejich kolegové. Studie ukázala, že na růst příjmu má vliv také mateřství a péče o děti. Kvůli několikaleté rodičovské a přerušení práce ženy své mužské kolegy už nikdy nedoženou. Sociologové poukazují na to, že ženy mívají nyní vyšší vzdělání než muži. Vysoké školy totiž absolvuje víc žen než mužů.

Platy dostávají zaměstnanci státu a veřejných institucí, mzdy zaměstnanci firem a organizací. U desetiny lidí, kteří vydělávají nejvíce, byl rozdíl v odměňování nejvyšší. Nejlépe placené ženy dostávaly loni o 25 procent nižší průměrnou mzdu a o 20 procent nižší plat než muži. Mzda desetiny nejlépe vydělávajících mužů v průměru činila 50 706 korun a plat 46 763 korun, ženská mzda dosáhla 37 828 korun a plat 37 387 korun.

Rozdíly se s časem nemění

Rozdíly v odměňování se v Česku nedaří stírat. Výdělky mužů rostou totiž často rychleji než výdělky žen. Loni v prvním pololetí stát a veřejné instituce přidaly mužům na mediánu o pět procent, ženám o 3,6 procenta. V soukromém sektoru na tom byly lépe ženy než muži, i když jen nepatrně. Přilepšily si meziročně o 5,6 procenta, muži o pět procent.

V roce 2015 rostly mzdy víc mužům. Mediánová částka se jim meziročně zvýšila o čtyři procenta, ženám o 3,6 procenta. Medián je střední hodnota, polovina lidí má výdělek pod ní a polovina nad ní. Také stát a veřejná sféra přidaly víc mužům, na mediánu meziročně o 4,9 procenta. Ženské mediánové platy se zvedly o 3,3 procenta.

V roce 2012 se medián mezd zvedl víc ženám - o 0,9 procenta. Mužům rostl o 0,2 procenta. Ženy na tom byly lépe i ve veřejné sféře. Platový medián se jim zvýšil o 2,6 procenta, mužům o 1,3 procenta. V roce 2011 medián mezd mužů zvýšil o tři procenta, ženám o 3,2. Platový medián zaměstnancům státu a veřejných služeb ale klesl o 2,4 procenta, zaměstnankyním se zvýšil o 1,8 procenta.

Inspirace na změnu ze Švýcarska

Experti upozorňují na to, že rozdílné odměňování nemá dopad jen na ženy, ale také na jejich rodiny. Žena si loni v soukromém sektoru vydělala v průměru o 90 288 korun hrubého méně než muž. Ve státních a veřejných službách měly ženy v průměru o 67 086 korun méně než muži.

Ke změně má přispět pětiletý projekt "22% k rovnosti", který ministerstvo práce před rokem zahájilo. Rozdíly ve výdělcích v jednotlivých regionech v daných profesích má ukázat například mzdová kalkulačka. Měla by ženám pomoci říct si o odpovídající odměnu. Podle zjištění se totiž často podhodnocují. Vzniknout má také návod postupu při pohovorech.

Zaměstnavatelům by mohl případné nerovnosti v odměňování pomoci odhalit program Logib. Zadají anonymizované údaje o věku, vzdělání, pozicích a odměnách pracovnic a pracovníků. Získají podrobnou analýzu. Program vznikl ve Švýcarsku, převzalo ho pak i německé ministerstvo pro rodinu.

Tagy: domácí Ministerstvo práce a sociálních věcí české ženy mzdy a důchody rasismus a diskriminace platová rovnost

Zdroje: ČTK