Změní olympiáda svět chráněného sexu? Vzniknou pro ni ultratenké kondomy

MAGAZÍN - Magazín autor: red

Sex s kondomem není zrovna něco, co by si dvojice užívaly. Letní olympiáda v Tokiu slibuje jeden z nejčastějších způsobů antikoncepce vylepšit vyspělými japonskými technologiemi. Vzniká ultrajemný kondom o tloušťce pouhých 0,01 milimetru, který bude navíc vhodný i lidi alergické na latex.

Japonské kondomy patří mezi nejtenčí. Ilustrační snímek

Japonské kondomy patří mezi nejtenčí. Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Dva roky před olympijskými hrami jsou v Japonsku patrné horečné přípravy. Dokonce japonští výrobci prezervativů chtějí využít mimořádné příležitosti, která se jim tím naskýtá. Již léta se statisíce prezervativů na olympijských hrách, zejména v olympijských vesničkách, rozdávají zdarma. Japonští výrobci jsou již připraveni překvapit s novinkou, která by si podle nich opravdu zasloužila medaili: ultratenkým prezervativem.

Kromě toho, že je tak tenký, je prezervativ vyroben z polyuretanu, látky, kterou snášejí osoby alergické na latex, z něhož se většinou prezervativy vyrábějí.

"Jen japonské firmy dnes vyrábějí prezervativy o tloušťce 0,01 až 0,02 milimetru," tvrdí Hiroši Jamašita ze Sagami Rubber Industries. "Na tokijské hry pohlížíme jako na velmi vzácnou příležitost ukázat světu vyspělou japonskou technologii," dodává.

Prezervativ byl v Japonsku dlouho nejrozšířenější metodou antikoncepce. Pilulky jsou v zemi k dispozici teprve od roku 1999.

Tenké kondomy jsou "překvapivě" oblíbené

Firma Sagami byla založena v roce 1934, když se její zakladatel Saku Macukawa rozhodl pomoci japonským ženám zabránit v nežádoucím početí v době, kdy zemi sužovala chudoba a nedostatek potravin.

Její produkce však na počátku tisíciletí začala klesat, zejména proto, že japonské obyvatelstvo stárne a roste počet nesezdaných osob.

Podle údajů národní federace podniků v tomto sektoru Condom Kogyokai však prodej výrobků firmy Sagami začal stoupat od roku 2013, kdy uvedla na trh svůj prezervativ o tloušťce 0,01 milimetru.

"Ve firmě jsme hodně diskutovali o tom, jestli po prezervativech o tloušťce 0,01 milimetru bude poptávka, neboť jsme již prodávali prezervativy o tloušťce 0,02 milimetru," vzpomíná Čiaki Jamaka, který přispěl k vývoji nové antikoncepce. "Ukázalo se však, že jsou u spotřebitelů velmi oblíbené," dodává.

"Prezervativy jsou účinným prostředkem, jak se bránit proti pohlavně přenosným chorobám, a čím jsou jemnější, tím spíše je muži používají," vysvětluje Tmonori Hajaši, který má na starosti marketing u firmy Okamoto Industries. Ta začala prodávat své první prezervativy o tloušťce 0,01 milimetru v roce 2015. "Doufáme, že naše výrobky budou při olympijských hrách velmi žádané," říká.

Kondomy budou téměř všude

V jihokorejském Pchjongčchangu rozdali organizátoři 110. tisíc prezervativů, což je na zimních olympijských hrách rekordní počet. A organizační výbor tokijských her v roce 2020 nemá v úmyslu porušit tradici.

"Prezervativy budeme kromě jiného zboží rozdávat v olympijské vesničce. Zatím nebylo rozhodnuto kolik a jaké značky," uvádí jeden z členů výboru, který si nepřeje sdělit své jméno.

Firma Sagami doufá, že využije olympijských her, a počítá s tím, že zvýší produkci díky novému závodu v Malajsii, aby uspokojila rostoucí poptávku.

Kodži Negiši nemá ve svém obchodě s prezervativy Condomania v živé tokijské čtvrti Haradžuku žádné pochybnosti o budoucím úspěchu japonských výrobků na sportovním klání, zejména u četných turistů, kteří jsou v zemi při této příležitosti očekáváni.

"Prezervativy, které jsou jemnější než ty, které jsou k dispozici mimo Japonsko, jsou velmi populární," zdůrazňuje a konstatuje, že k němu přichází kupovat japonské výrobky mnoho zahraničních návštěvníků.

Tagy: sex zahraničí Japonsko Asie kondom zajímavosti a kuriozity Olympiáda v Tokiu

Zdroje: ČTK,AFP