Ženy pozor! V Praze opět zaútočil zvrhlý osahávač

- Aktuality autor: Alina Holušová

Policie hledá muže, který na pražském Starém Městě osahává ženy. Spadeno má přitom spíše na mladší ročníky. Jedné z jeho čtyř obětí je dokonce pouhých 17 let. Tři ženy osahal loni a nyní udeřil znovu. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání. 

Ilustrační foto

Ilustrační foto,zdroj: Profimedia.cz

Muž osahával ženy ve dvou případech, nejprve tři ženy loni v říjnu a poté letos 1. dubna další ženu. Pokaždé ženy obtěžoval ráno, přímo na ulici, a to vždy na Starém Městě.

Při posledním napadení pachatel osahával třiadvacetiletou ženu kolem 08:30 v ulici Na Perštýně. "Přistoupil k ní zezadu a začal jí postupně sahat na ňadra, hýždě a do rozkroku. Žena se mu vysmekla, muž ji ale následoval. O osahávání se opakovaně pokoušel, přičemž ženu objal opět zezadu kolem pasu," popsal případ Hulan.

"Napadená se nakonec ze sevření muže vymanila a utekla. Případ má ale mnohem hlubší rozměr," doplnil mluvčí. "Kriminalisté totiž v rámci prošetřování zjistili, že pachatel napadenou zhruba deset až 15 minut před samotným atakem sledoval, a to třeba i při nákupu v obchodním centru," uvedl.

V prvním případě z 24. října dokonce podezřelý postupně napadl v době od 08:20 do 09:00 dvě ženy ve věku 24 a 48 let a sedmnáctiletou dívku v ulicích Jilská, Kozí a Elišky Krásnohorské.

 Hledaný muž měří asi 165 až 175 centimetrů a je štíhlé postavy. Jeho věk odhadují policisté na 25 až 35 let. Oblečení měl při zmíněných dvou případech různé, ale pokaždé měl na hlavě basebalovou čepici. Policisté na webu zveřejnili i snímek podezřelého z bezpečnostní kamery.

"Kriminalisté prosí o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Jakékoliv informace, které by policisty přivedly na stopu tohoto útočníka, jim mohou lidé předávat prostřednictvím tísňové linky 158," oznámil mluvčí policie.

Tagy: policie Česko Praha pátrání ČR zvrhlík

Zdroje: ČTK