Dnes je sobota 18. května 2024., Svátek má Nataša
Počasí dnes 18°C Polojasno

Články autora

Alina Holušová

Magazín

Bílý kůň české justiční mafie?

Alina Holušová 21. 11. 2017
Představte si, že jste podepsali nájemní smlouvu na 26 let dopředu a rovnou za celou dobu zaplatili peníze. Pak ale zjistíte, že nájemní smlouva je neplatná. Myslíte, že dostanete uhrazené nájemné zpátky? Kdepak, pokud pronajímatel má šikovné právníky, máte smůlu. Přesně tohle se stalo Komerční bance, která si pronajala krásný historický dům na Malé straně...
Magazín

Neřešitelný problém: Na rozhádané vedení obce je zákon krátký

Alina Holušová 11. 9. 2017
Napjaté vztahy už zažilo a ještě zažije mnoho obcí. Pokud se však hádky odehrávají na půdě obecního úřadu, kde proti sobě stojí zastupitelstvo a starosta, problém narůstá do neřešitelných rozměrů. Zákon s takovou situací nepočítá a z patu tak občanům nepomůže nic. 
Komentáře

Komentář: Utiskovaný bílý muž, který miluje hajlování a kukluxklan

Alina Holušová 17. 8. 2017
Máte pocit, že v americkém Charlottesville ve skutečnosti žádní neonacisté nebyli, "mainstreamová" média opět obelhávají národ a násilnosti ve skutečnosti vyvolali levicoví radikálové a "sluníčka"? Pak se dobře dívejte.
Komentáře

Komentář: Špinavé zákulisí české žurnalistiky

Alina Holušová 9. 7. 2017
Čím se liší novináři od "obyčejných lidí"? Přístupem k informacím, řeknete si nejspíš. Znají správné lidi, mají přístup do zákulisí, kontakty na politiky a policisty. Mají své "důvěrné zdroje". Ve skutečnosti by se měli lišit především tím, jakým způsobem s informacemi nakládají. A že je nevyužívají k vlastnímu prospěchu a obohacení. 
Komentáře

Komentář: Nová doba aneb Proč Babiš nebyl u Moravce

Alina Holušová 27. 6. 2017
Opravdu je to takový problém, že Andrej Babiš nedorazil do České televize na natáčení populárního publicistického pořadu Otázky Václava Moravce? Skutečně to znamená, že se bývalý ministr financí a jeden z nejbohatších můžu v Česku odmítá zpovídat veřejnosti? 
Magazín

Státní zastupitelství jako cenzor. Neobvyklý krok překvapil a pobouřil

Alina Holušová 16. 5. 2017
Peltův skandál se zapíše nejen do fotbalových análů, ale také jako pokus o právní cenzuru a omezení občanských práv a svobod. Nešťastný krok Vrchního státního zastupitelství v Praze, které se pokoušelo přinutit několik redakcí ke stažení článků o aféře s přerozdělováním sportovních dotací, dokonce někteří právníci hodnotí jako zneužití pravomocí. 
Komentáře

Aktualizováno: Policie rozšířila poplašnou zprávu. Omlouvat se za to nehodlá

Alina Holušová 19. 4. 2017
Policie dál trvá na existenci sebevražedné hry Modrá velryba, přestože jde o hoax. Šíření poplašné zprávy je přitom trestný čin. Na jakékoli otázky k postupu odmítá odpovídat. Policie má zkrátka pravdu, i když ji nemá. 
Komentáře

Komentář: 'Sebevražedná hra' Modrá velryba je fake aneb Co nám vraždí naše děti?

Alina Holušová 13. 4. 2017
Sebevražda dvou šestnáctiletých dívek, které se u Mlékojed chytily za ruku a vyrazily vstříc rozjetému vlaku, šokovala veřejnost a vyvolala spekulace, že Růžena a Veronika hrály sebevražednou hru Modrá velryba, která vznikla v Rusku, rozmohla se po celém světě a vzala životy desítkám, pokud ne stovkám dětí. Jenže "sebevražedná hra" je tak trochu fake.