Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Výběr optimální nebankovní půjčky: Srovnání v hlavní roli

Výběr optimální nebankovní půjčky: Srovnání v hlavní roli
zdroj: Profimedia

Uvažujete o nebankovní půjčce, nebo jste rozhodnutí, že si nějakou určitě vezmete? Ať už ano, či ne, počítejte s tím, že byste měli být při samotném výběru velmi obezřetní. Nikdy totiž nevíte, s kým budete mít tu čest. Mnohé společnosti nabízejí půjčky, které lákají na velmi výhodné podmínky, ale skutečnost je poněkud odlišná. My se proto v následujících řádcích zaměříme na specifika volby výhodné nebankovní půjčky poněkud podrobněji. Nač si dát pozor a jakým způsobem porovnávat tyto úvěry?

Jaký bude účel využití peněz?
První poměrně důležitá otázka, kterou by si měl žadatel položit. Spolu s ní musí také přemýšlet o tom, jestli je půjčka skutečnou nezbytností a východiskem z nepříznivé finanční situace. Půjčky na vánoční dárky nebo nějaké wellness pobyty nejsou zrovna dvakrát ideální volbou. Jinak je třeba se soustředit také na to, zdali není daná nebankovní půjčka účelová. Pokud ano, využití finančních prostředků bude poněkud komplikovanější. Většinou tomu tak ale nebývá. 

Každý parametr půjčky musíte mít nastudovaný
Rozhodujete-li se pro půjčku, měli byste mít všechno okolo ní důkladně nastudováno. Jinými slovy, nesmí vám unikat ani zdánlivé detaily. Na mysli máme především RPSN, tedy roční procentuální sazbu nákladů. Ta vyjadřuje objem všech finančních prostředků, jež dáte za realizaci půjčky navíc. U mnohých společností jsou ale uváděny přímo poplatky spojené s danou půjčkou. Tady není nutné nic počítat, jelikož čísla vidíte v podstatě ihned. 

Srovnání půjček jako nezbytnost
Rozhodně nesahejte po první půjčce, na kterou narazíte. Mohli byste se ocitnout ve velmi nepříjemné situaci. Důkladné srovnání půjček by se mělo stát jakousi nepsanou povinností každého žadatele o úvěr. Ne, už dávno není nezbytné obcházet všechny finanční instituce a snažit se kupit data, které si pak v klidu porovnáte. Bohatě postačí navštívit některý specializovaný portál, jenž se touto problematikou zabývá. Na internetu je jich spousta. Během několika málo vteřin vám srovná klidně i několik úvěrů a jednoznačně ukáže, který z nich je nejvýhodnější. Soustředí se přitom na všechny důležité parametry půjčky. 

Váháte? Úvěr si raději neberte
I přesto, že si třeba vyberete konkrétní půjčku, nemusíte být přesně rozhodnutí, zdali je to skutečně ta pravá. Pokud to nevíte na 100 % a něco vám ještě nesedí, určitě si vyberte nějakou jinou. Půjčka není nic, co by pominulo během několika dní. Jedná se o velmi důležitý závazek, který vás může stát spousty peněz. Dostat se kvůli nějakému mikroúvěru poskytujícímu několik tisíc korun do dluhové pasti, by bylo přinejmenším velmi nepříjemné. Proto je zapotřebí přemýšlet předem a řídit se nejen námi uvedenými aspekty.

Zdroje:
Inzerce