Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Vondra: Pokud se Praha nevzpamatuje, budou se dít věci

Vondra: Pokud se Praha nevzpamatuje, budou se dít věci
zdroj: tisková zpráva

Šéfuje resortu, do jehož čela se žádný ze zkušených politiků nehrnul. Ministr obrany Alexandr Vondra je ale jako místopředseda ODS prý připraven po komunálních volbách řešit i očistu strany. Říká to v rozhovoru pro týdeník Reflex.

Nová éra ODS je spojována s předsedou Petrem Nečasem a lidmi z nejužšího vedení. Slíbili, že začnou ve straně měnit neúnosnou situaci s takzvanými kmotry, ale pro povinnosti ve vládě jako by nezbyly na stranickou očistu čas ani chuť.

„To je trochu pravda. Ale jednali jsme o tom na grémiu a budeme to řešit. ODS je však demokratická strana. Nemůžeme tam na sílu někomu říkat, kdo má odejít a co kdo musí udělat," říká pro Reflex místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Upozorňuje však, že především pro pražskou ODS budou blížící se podzimní volby poslední příležitostí stávající stranické garnitury. „Praha dostala poslední šanci. A tou jsou komunální volby. Pokud se do nich nevzpamatuje, budou se dít věci. Neřeknu jaké, ale jsme připraveni to řešit," varuje místopředseda spolustraníky v hlavním městě.

Celý článek na ParlamentniListy.cz