Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Vondra: Pokud se Praha nevzpamatuje, budou se dít věci

Vondra: Pokud se Praha nevzpamatuje, budou se dít věci
zdroj: Archiv

Šéfuje resortu, do jehož čela se žádný ze zkušených politiků nehrnul. Ministr obrany Alexandr Vondra je ale jako místopředseda ODS prý připraven po komunálních volbách řešit i očistu strany. Říká to v rozhovoru pro týdeník Reflex.

Nová éra ODS je spojována s předsedou Petrem Nečasem a lidmi z nejužšího vedení. Slíbili, že začnou ve straně měnit neúnosnou situaci s takzvanými kmotry, ale pro povinnosti ve vládě jako by nezbyly na stranickou očistu čas ani chuť.

„To je trochu pravda. Ale jednali jsme o tom na grémiu a budeme to řešit. ODS je však demokratická strana. Nemůžeme tam na sílu někomu říkat, kdo má odejít a co kdo musí udělat," říká pro Reflex místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Upozorňuje však, že především pro pražskou ODS budou blížící se podzimní volby poslední příležitostí stávající stranické garnitury. „Praha dostala poslední šanci. A tou jsou komunální volby. Pokud se do nich nevzpamatuje, budou se dít věci. Neřeknu jaké, ale jsme připraveni to řešit," varuje místopředseda spolustraníky v hlavním městě.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,540 21,660
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma