Válka v Sýrii jen tak neskončí. Bílý dům v brzký konec nedoufá

- Aktuality autor: art

V konec války před odchodem z Bílého domu Barack Obama nedoufá. Mandát mu přitom skončí na začátku roku 2017. Obama také v rozhovoru pro saúdskoarabskou televizi Al-Arabíja připomněl, že nevěří ve vojenské řešení konfliktu. 

Na válku v Sýrii si svět už zvykl, konflikt má přitom od konce daleko

Na válku v Sýrii si svět už zvykl, konflikt má přitom od konce daleko,zdroj: Profimedia.cz

"Situace v Sýrii je srdcervoucí, ale také nesmírně složitá," prohlásil Obama "Není to nic, co by vyvolaly Spojené státy, a není to nic, co by mohly Spojené státy zastavit," dodal s tím, že "lidé na Blízkém východě až příliš často připisují všechno Spojeným státům".

Obama rovněž zdůraznil, že urovnání konfliktu bude vyžadovat spolupráci spojeneckých států z oblasti Perského zálivu a dalších zemí v regionu, jako je například Turecko.

Interview poskytl Obama poté, co ve čtvrtek jednal v rezidenci americké hlavy státu v Camp Davidu s nejvyššími představiteli zemí Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC). Slíbil jim, že USA budou stát po jejich boku, pokud bude některá z těchto zemí napadena vnějším agresorem.

Státy GCC jsou Bahrajn, Katar, Kuvajt, Omán, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.

Tagy: zahraničí Spojené státy americká politika boje s Islámským státem občanská válka v Sýrii války a ozbrojené konflikty

Zdroje: ČTK